Jedno zlato, jedno stříbro! Jak probíhalo letošní Final 4?

Jako vždy měly naše týmy ty nejvyšší ambice, co se naší ligy týče. Oba si navíc v základní části došly pro první místa, a tak byla očekávání jasná.

Jako první na umělou trávu v Rakovníku vyběhly ženy. Stejně jako později muži i ony si o nejcennější pohár zahrály s Liticemi. Hned z kraje se prosadila díky krásné teči Veronika Nováková. I poté naše hráčky hru kontrolovaly, avšak lehce polevily v zakončení. To prolomila až ve 42. minutě Naty Hájková, na kterou hned v zápětí navázala i Míša Kučerová. Když se ještě minutu před koncem na listinu střelců zapsala i Naty Nováková, o tom, kdo zvedne pohár, nebylo pochyb.

To u mužů byl vývoj kompletně jiný. Litice od 20. minuty vedly a zápas byl velmi vyrovnaný. Srovnat dokázal parádním brejkem těsně před poslední pauzou Martin Plachý a hráči již byly myšlenkami tak trochu u nájezdů. Z toho je ale vythl pět minut před koncem litický hráč Dominik Bystřický. Naštěstí to muži nezabalili, naopak! Vyvrcholilo to až ve vyrovnání pár vteřin před koncem. Nájezdy nám ale nevyšly. Brankář Tomáš Hanus měl pokusy soupeřů několikrát na hokejce či jiné části výstroje, pokaždé ale nakonec chybělo pár centimetrů a trocha štěstí. Naopak dva naši střelci zaváhali a obrat zápasu nám, bohužel, nevyšel.

Za rok se ale bude hrát znovu, věříme, že se naše oba týmy vrátí ještě silnější. Slavia je totiž věčná!

Start a Conversation