SKS pozemní hokej logo

K nové sezóně 14/15 dětí – kluci (U9,U11,U13,U15)

Úvodem před novou sezónou se sluší v krátkosti ohlédnout za tou minulou (jarní). Naše děti se na jaře zúčastnily poměrně velkého množství turnajů po celých Čechách ( U9 – 5x, U11 – 8x, U13 – samostatná celorepubliková soutěž a mezinárodní turnaj v Rakovníku, U14 – celorepubliková soutěž).

Chtěli jsme, aby děti poznaly i jiné lokace a zároveň si vytvářely sociální vazby se svými spoluhráči v neznámém prostředí. Pro nás je v těchto dětských kategorií primární důraz na výchovu takovou, která nebude pro děti stresující, přičemž následně na hokej (sport) budou vždy pozitivně naladěni, budou se na tréninky a zápasy těšit bez rozdílu výkonnosti a my (trenéři) jsme zodpovědní dětem k tomu vytvořit podmínky. Z tohoto pohledu bychom mohli být až na nějaké vyjímky s jarní sezónou spokojeni, nicméně budeme se snažit vytvořit pro děti ještě lepší podmínky pro jejich rozvoj.

Znovu opakuji. Důsledně naše děti budou vychováváni dle metodiky špičkového světového odborníka Horsta Weina. Tento odborník vydal mnoho publikací a učebnic ohledně výchovy dětí jak v hokeji tak ve fotbale. Dle jeho metodiky bylo postupováno v Interu Milán, Arsenalu Londýn, FC Barceloně, Schalke 04….atd. Ve Slavii se snažíme tento model hokejového rozvoje přenést do praxe. Tento model se skládá jednak z určitých cvičení a her jenž zábavnou formou utvářejí malé hráče po technické stránce, tak je také rozvíjí především k samostenému myšlení a podporují hráčskou inteligenci.

Dalším bodem této metodiky je i samotná filozofie trénování. Trenéři v SKS nevytvářejí tlak na své svěřence ani po stránce výsledkové a herní. Děti jsou stimulováni otázkami tak, aby dítě samo přišlo na správný způsob vyhodnocení dané herní sitauce. Každé dítě u nás má právo, aby se s ním slušně zacházelo. Každé dítě má právo, aby se s ním zacházelo jako s dítětem. Každé dítě má právo na stejný přístup trenéra při zápase či na tréninku, který má i vůči jiným dětem. Každé dítě má právo udělat chybu (a zopakovat ji), a především každé dítě má právo na radost jak při tréninku (zábavné tréninky) tak při zápase.

 

V letošní sezóně

Od nové sezóny očekáváme opětovný nárůst dětí. Do dvou let bychom chtěli, aby u kluků v kategorii U9-U15, měla Slavia 100 dětí. Budeme se jim snažit vytvořit podmínky. Stejně jako v loňské sezóně budou tři tréninky týdně. Opětovně polovinu každého tréninku se budeme zaměřovat na motorické, silové, rychlostní prvky a následně bude probíhat hokejový trénink. Chceme v letošní sezóně se také více zaměřit na kompenzační cvičení.

 

Zahraniční turnaj

Na jaře bychom chtěli, aby děti U9,U11,U13,U15 se zúčastnily minimálně jednoho zahraničního turnaje (asi Německo).

 

Soustředění

Letos nebylo soustředění. Důvod je časový. Na konci prázdnin nemůže soutředění proběhnout, neboť je pořádán SKS PH Léto dětí v Edenu. Tedy přicházel by v úvahu termín ve druhém týdnu v srpnu. V průběhu podzimu dostanou trenéři za úkol zjistit zájem rodičů o temto termín soutředění. V případě zájmu, pak bychom soustředění mimo Prahu uspořádali.

 

Do jaké kategorie (U9,U11,U13,U15) Vaše dítě pro letošní sezónu?

Trenéři sdělí nejpozději dětem při jejich prvním tréninku, do jaké kategorie dítě patří. Dále děti budou mít své hráčské profily u své kategorie na stránkách SKS (v průběhu září).

 

Zápasy

Rozpisy tréninků pro kategorie U9,U11,U13,U15 jsou již vyvěšeny na webových stránkách (následně umístím na nástěnku SKS- děti).

Rozpisy zápasů pro kategorie U9,U11 – zatím se příhlašují, a jakmile budou přihlášení budete informováni. Rozpisy zápasů pro kategorie U13,U15 – jsou umístěny na webových stránkách (následně umístím na nástěnku SKS- děti).

 

Trenéři

 • Kategorie U9 (benjamínci)
  • trenéři František Stránský, Ander Ortega
  • dále ad hoc budou pomáhat dorostenci a hráči „A“ mužstva“
 • Kategorie U11 (přípravka)
  • trenéři Petr Linhart, František Rozhon
 • Kategorie U13 (mladší žáci)
  • trenér Miroslav Ludvík
 • Kategorie U15 (starší žáci)
  • trenér Ivoš Jelínek

Dále se budeme snažit doplnit jednotlivé kategorie o další trenéry.

 

S pozdravem

M. Ludvík

Start a Conversation