Mladší žáci na Zeleném Pruhu

V neděli 24. dubna 2016 odehráli naši mladší žáci na Zeleném Pruhu ve velké zimě další část své jarní porce zápasů. Tentokrát kluci hráli s mužstvy Litice „B“ a Pragou. Oba zápasy byly velmi pěkné přičemž k tomu také notně přispěli také oba soupeři. Chtěl bych však pochválit naše hráče, kteří potěšili nejen oko svých rodičů. Již jsem to uváděl v minulých reportech, pakliže výchova dětí půjde tímto směrem, tedy dle metodiky Horsta Weina, mají se příznivci červenobílých barev za několik na co těšit. K tomu je však cesta dlouhá a trnitá a okolí je zrádné.

V prvním utkání kluci nastoupili proti Liticím „B“. Zápas to byl velmi svěží, kde mužstva hrála otevřenou ofenzivní hru. Obě mužstva hrála osobní obranu, což je v tomto věku klíčem k budoucím dobrým návykům. Za všechny byl pochválit výborně chytajícího brankáře SKS Matyáše Boháčka, který začal také velmi dobře organizovat hru obrany.

V druhém utkání bylo potěšující skutečností, jakým způsobem se naši hráči vypořádali s družstvem Pragy, která obranu stáhla více dozadu, tedy často jsem hráli do plných. Hráči automaticky pak hráli kolem soupeře s využitím hráčů na base line a tzv.hot.zone. Soupeř pak kontroval pouze z brejků, ale za to velmi dobře provedenými.

Ještě je třeba se zmínit, že Štěpán Šmíd a Marek Mušinský si zahráli v nedělním dopoledni o jeden zápas více, kdy pomohli klukům z Bolevce. A

Dále jsem rád, že jsme se spolu s trenéry Litic a Pragy dohodli na delším trvání zápasu 2 x 20, což bylo jednoznačně přínosné pro všechny děti na hřišti.

Litice „B“ – SKS 1:5

Góly: 2 x Míša Soldátová, 1 x Tomáš Haken, 1 x Ondřej Dvořáček, 1x Martin Jelínek

SKS- Praga 8:5 (4:1)

Góly: 2 x Josef Toms, 1 x Ondřej Dvořáček, 1 x Štěpán Šmíd, 1 x Marek Mušinský, 1 x Jakub Martinec, 1 x Martin Jelínek, 1 x Tomáš Haken.

Sestava:

1) Matyáš Boháček/G, 2) Josef Toms /C, 3) Tomáš Haken , 4) Filip Haken, 5) Jakub Martinec, 6) Míša Soldátová, 7) Štěpán Šmíd, 8) Marek Mušinský, 9) Ondřej Dvořáček, 10) Martin Jelínek

Omluveni:

1) Jan Vitošek -zranění, 2) Josef Hypš – zranění, 3) Michael Petschat – zranění, 4) Aleš Větrovský zranění, 5) Martin Plachý- zranění.

O tomto víkendu jsou naši kluci na soustředění v Hradci Králové a dne 8.5.2016 budou kluci hrát v Českých Budějovicích.

Děkuji panu Jelínkovi za pěkné fotky, jsou dostupné v galerii níže.

S pozdravem

Miroslav Ludvík

Start a Conversation