Muži „A“ – po podzimu v čele, hodnocení;

Po polovině základní části se sluší velmi krátká rekapitulace a stručné zhodnocení. Skutečnost, že SKS je po polovině základní části na první místě je sice potěšující, ale nikoli nová, tak jako v přecházejících letech. Pro nás má význam pouze konečný výsledek na konci soutěže. Nicméně určitě pro nás má daleko více vypovídající hodnotu, jak jsme k takovému pořadí dospěli, jakou hrou jsme se prezentovali, jak docházelo výstavbě útoků, či jak se nám dařila defenziva, či v jakém prostoru se nám dařilo aktivně odebírat soupeřům balon. Tyto parametry pak mají vliv na to, zdali zápasy máme pod kontrolou či nikoli

Trochu statistiky. Za podzimní část jsme odehráli celkem 10 zápasů, z toho soutěžních 7. Přípravu jsme např. absolvovali začátkem září v dvojzápase ve Vídni s POST WIEN, AHTC WIEN. Za 10 zápasů jsme skórovali na 61 branek (soutěžních 48). Naopak obdrželi jsme 15 gólů včetně přípravy (soutěžních 7). V zápasech jsme protočili na 25 hráčů. Širší nominace se utvářela z 27 hráčů. Bohužel stále nás trápí a trápila rozsáhlá marodka. Doufejme, že jaro bude v tomto ohledu pro nás příznivější.

Všech 10 zápasů odehrál Capouch, Svatoň, Toms. Například 9 zápasů pak Babický, Urbanec, Tomeš, Kasl, Dubina P., Plachý. Na podzim došlo k zapojení (premiéra) v mužstvu A pro dva hráče SKSU18 Ondřeje Dvořáčka (8 zápasů), Martin Jelínek (1 zápas). Během podzimu jsme přivítali posilu Kryštofa Bodnára (HC Kadaň). Martin Babický vládne celkové tabulce střelců extraligy s 12 góly. Standardní situace – trestné rohy – oproti minulém sezóně jsem v této činnosti výrazně efektivnější. Sice tuto dovednost více trénujeme, ale za zlepšením stojí především Tomáš Procházka. Jde nutné oba na této činnosti více trénovat.

Evergreen posledních dvou let je postupné přebudování mužstva spočívající v celkovém omlazení – zařazování mladých odchovanců do A mužstva. Na podzim odehrálo 17 hráčů mladších 26 let, alespoň jeden extraligový zápas. Z toho 10 hráčů bylo mladších 21 let. V postupném zapojování mladíků budeme intenzivně pokračovat (pakliže budou řádně pracovat).

Přes zimní období se chceme soustředit jak na halovou soutěž, tak řádnou přípravu na jarní část. V měsíci březnu bychom rádi se zúčastnili také krátké přípravy v zahraniční (1-2 zápasy, 1-2 dny). V květnu, v rámci přípravy na pohár, bychom rádi sehráli 3 x přátelská utkání v Poznání s velmi kvalitním mužstvem Grunwald. Pevně doufáme, že marodi Zuna, Griebl, Vaňko, Zgraja, Brzák budou na jaře již zdravotně v pořádku. Bohužel u Kuby Griebla celkový návrat vypadá až na začátek příští sezóny.

Na jaře nás čeká zajímavé 3 měsíce. Herně chceme navázat na podzimní část (např. zápas v Liticích), ale je nutné zapracovat na všech herních činnostech. Chceme vyhrávat, chceme se tím bavit, ale zajímá nás způsob vítězství – dominantní hra. Pakliže   se v zimní období připravíme poctivě budeme se radovat z jara.

Za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský a Derbal

 

Start a Conversation