Muži „A“ – postoupili do finále extraligy!

Dvojzápasem semifinálových utkání proti mužstvu Rakovníka bylo rozhodnuto, že sešívaní postoupili do finále letošního ročníku extraligy mužů. Ač máme poměrně ještě velkou marodku, přeci jenom se jí podařilo trochu zredukovat a tak zápasům jsem mohli použít již širší kádr. V semifinále si muži SKS poradili s mužstvem Rakovníka, kdy v obou utkáních byli lepší mužstvem a zaslouženě vyhráli. V semifinále hráči SKS předváděli líbivý útočný hokej s rychlými přechody, kdy v prvním utkání nás sráželi neproměněné šance. V sobotním zápase na domácí půdě pak již tento nedostatek z pátečního zápasu byl odstraněn, což se projevilo na konečném výsledku. Ještě bychom rádi zmínili, že k utkání nastoupili velmi talentovaní  dva benjamínci – v patek Marek Mušinský (16), v sobotu Štěpán Šmíd (16), kdy nejen odehráli velmi kvalitně tyto zápasy, ale rovněž oba skórovali. Jsou velkým příslibem pro SKS a celý hokej.

Nicméně je třeba uvést, že páteční zápas v Rakovníku neměl regulérní a bezpečné podmínky pro jeho odehrání. Hřiště bylo osvětleno umělým světlem, které nebylo dostatečné k odehrání tak významného utkání domácí soutěže. Toto bylo odehráno přes nesouhlas trenérů SKS, kdy nám bylo sděleno, že STK s tímto souhlasí. Je zajímavé, že zástupce Rakovníka nám (trenérům a manažerovi)  v sobotu 13.5.2023 sdělil na hřišti SKS po odehrání ligového zápasu právě s Rakovníkem, že je nutné odehrát 1. semifinálové utkání  – respektive začátek od 18:00 do 19:00, kvůli horším světelným podmínkám. V neděli následující den bylo však již vše jinak, kdy následně večer  zástupce Rakovníka a STK sděluje, že za STK je vše ok a na hřišti je vidět. Objektivně bylo vidět hůře po celý zápas, když ve druhé byly světelné podmínky již tak špatné, že se divím, že nedošlo ke zranění hráčů. Nadto rozhodčí nemohli v té tmě příliš dobře vidět, přesto podali dobrý výkon. Chápeme důvody proč Rakovníkem chtěl zápas odehrát takto pozdě, nicméně nemělo by to být na úkor samotného hokeje a bezpečnosti hráčů. V minulosti jsem odehráli celkem 5 zápasů za umělého osvětlení (jeden přípravný – oficiální turnaj), ale to bylo z důvodu nedostatku termínů, kdy například v době naší účasti v poháru nebyla ligová přestávka a tak jsem museli odehrát ligový zápas právě ve všední den za umělého osvětlení, což se také projevilo na výkonu …atd.

Rakovník -SK SLAVIA PRAHA 1:2 (0:0)

Góly: Hanus M., Mušinský

Sestava:

Bogár/G, Hanus M., Lehovec, Jandík, Kasl, Dubina P./C, Tomeš, Capouch, Brzák, Bodnár, Griebl, Babický, Urbanec, Svatoň, Vacek, Mušinský;

K zápasu lze řici toliko. Z naší strany se nám nedařilo zakončení, kdy jsem, neproměňovali gólové příležitosti. Příčinou bylo jednak nedůraz v zakončení, tak na obranu hráčů zcela jistě v tom hrála role nedostatku adekvátního světle na hřišti při utkání. Jinka hráči SKS podali poměrně koncentrovaný výkon, což však lze říci také o soupeři.

SK SLAVIA PRAHA  –  Rakovník 11:3 (6:1)

Góly: 2 x Babický, 2 x Procházka, 2 x Vacek, 2 x Šmíd, 1 x Urbanec, 1 x Tomeš, 1 x Svatoň

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M., Lehovec, Procházka, Zgraja, Dubina P./C, Tomeš, Capouch, Brzák, Bodnár, Kasl, Babický, Urbanec, Svatoň, Vacek, Šmíd

K zápasu lze řici toliko. Jsme rádi, že hráči SKS předvedli velmi dobrý útočný hokej s množstvím šancí. Oproti 1. semifinálovému utkání došlo k zrychlení přechodu při výstavbě útoku, kdy celkově byl výkon v ofenzivní části kreativní a v defenzivě zodpovědný.

Těšíme se po těžké sezóně na finále. O víkendu nás ještě čeká soustředění v Krkonoších a pak se již plně budeme připravovat na finálový zápas.

Děkujeme FANS:-)

S pozdravem

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal, Smolej, Kožich P.

Start a Conversation