Muži „A“ příprava na TROPHY I, MSC Mnichov, WKS Grunwald Poznaň

V uplynulých dvou víkendech se Áčko mužů SKS střelo v rámci přípravy s dvěma velmi kvalitními soupeři. Zatímco před týdnem jsem cestovali do Mnichova na zápas s tamním mužstvem MSC Mnichov, o tomto víkendu jsme v Edenu uvítali mužstvo WKSGrunwald Poznaň. Zatímco mužstvo MSC Mnichov je týmem, které se pohybuje mezi 1.-2. bundesligu, tak WKS Grunwald Poznaň je týmem, který v nedávné minulosti hrál elitní soutěž EHL a je současně velkým zásobovačem reprezentantů Polska.

Všechny čtyři utkání jsme odehráli v rámci přípravy nejen na jarní část extraligy, ale především k herní praxi před velmi těžkým turnajem TROHPHY I, které se uskuteční již příští týden v Portugalsku /Lousada.

16. – 17.3.2024

MSC Mnichov -SK SLAVIA PRAHA 1-4

gól: Babický

MSC Mnichov – SK SLAVIA PRAHA 1-4

gól: Babický
Sestava:
Bogár/G,HanusT./G, Hanus M., Dubina/C, Vaňko, Zgraja, Jandík, Jelínek M., Dobeš, Capouch, Brzák, Šmíd, Tomeš, Lehovec, Babický, Svatoň, Plachý, Vacek, Mušinský, Toms
Stručně k zápasům:

Oba zápasy přispěli k tomu, že jsme museli reagovat na důrazný a rychlý hokej soupeře. Což se již podařilo během prvních 20 minut úvodního zápasu. Herní projev SKS byl rozhodně zajímavý a výrazně lepší, jak po ofenzivní tak defenzivní stránce než minulý rok ve stejnou dobu s tímto soupeřem. Tyto zápasy nám přinesly dobrý základ k rozvoji hry v jarní části.

23.4.2024-25.4.2024

SK SLAVIA PRAHA – WKS Grunwald Poznaň  1-4

Gól: Plachý

SK SLAVIA PRAHA – WKS Grunwald Poznaň 4-3

Góly: 2 x Bodnár, 1 x Šmíd, 1 x Vaňko

Stručně k zápasům:

Oba zápasy, zvláště ten sobotní byl odehrán ve vysokém tempu. Slavia se prezentovala velmi rychlým hokejem, tedy svižnými přechody mezi jednotlivými prostory, a vytvořila si zvláště v sobotním zápase mnoho velmi dobrých až  100% šancí, které buď pochytli velmi dobří golmani soupeře, či naše zakončení bylo tzv. dětské, bez razance a přímočarosti. Když se k tomu poté přidal rovněž i faktor neproměněných – nepříliš zdařilých – rohů, či zahozené penalty zůstalo sobotní skóre neproměněných střel pouze u 1 gólu. Nicméně je nutné více zapracovat na koncentrací a osobní zodpovědnosti, či lepším předávání hráčů v defenzivě, tedy obranné činnosti, neboť Grunwald těžil v útočné – brejkové části z minima – maximum.

Každopádně byla to velmi dobrá příprava před nastávajícím jarním cyklem pohár – extraliga.

Po utkání byla uzavřena nominace na pohár do které se bohužel promítla i zdravotní stav některých opor.

Nominace na TROPHY I, Lousada 2024

 1. Hanus T./G
 2. Bogár/G
 3. Hanus M
 4. Zgraja
 5. Vaňko
 6. Lehovec
 7. Jandík
 8. Dubina/C
 9. Capouch
 10. Brzák
 11. Bodnár
 12. Tomeš
 13. Šmíd
 14. Babický
 15. Plachý
 16. Svatoň
 17. Vacek
 18. Mušinský
pohádka „TŘI VETERÁNI “ J. WERICH

Závěrem chceme poděkovat Lukáši Derbalovi za manažerskou práci, kdy sehnal, zajistil a zorganizoval oba přípravné zápasové víkendy.

Příští týden již nás čeká v pátek HC Olten, v sobotu Arminen Vídeň, v neděli WCatsCardif a pondělí – dle umístění.

Mějte se.

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal, Smolej

otočte se – ještě z profilu….

 

 

Start a Conversation