Muži „A“ – stručné hodnocení podzimu 2023/24

Zlepšení chemie v mužstvu

Jak již vyplynulo z předchozích komentářů k jednotlivým událostem podzimu, byla tato část sezóny v mnoha směrech pozitivní. Mužstvo je živý organismus, vždy to chce čas, k dotvoření správných herních vazeb podpořených mezilidskými vztahy. Dorostla, tedy řekl si výrazně o slovo generace našich mladíků, přičemž určití hráči napříč věkovým rozvrstvením na podzim si zachoval vysoký herní standard či do tohoto standardu se dotáhlo.

Před loňským finále se investoval čas do týmové ducha v Krkonoších, což v krátkodobém horizontu před finále, nás sice z důvodu nižšího herního vytížení možná stálo titul, nicméně provázaní klubových vazeb bylo vysokým přínosem. Na přípravném turnaji v polském městě Poznaň se právě významně dotvářela atmosféra uvnitř mužstva. Nicméně je stále ještě na čem pracovat.

Defenzivní činnost

Po hokejové stránce jsem na podzim zjednodušili defenzivní činnost, ale zároveň současný defenzivní systém nám umožňuje širší možnosti reagování na rozestavení soupeře, jeho sílu, či slabinu…atd. V tomto směru jsme udělali velký krok, kdy především příprava s mužstvy Grunwaldu, Toruně a hostitelské Warty nám dalo kvalitní zpětnou vazbu, kdy systém byl postupně doladěn.

Ofenzivní činnost

Na ofenzivní stránce naší hry stále ještě pracujeme, ať již je to ve variabilitě rozestavení, tedy změny v zavedených šablonách rozehry. Toto se nám na podzim velmi vyplatilo, nicméně doladíme tuto činnost před jarní částí sezóny.

Časté absence /NEMOC

Co nás však trápilo nejvíce byly nevynucené absence, která nás trápily po celý podzim, kdy vedle dlouhodobě absentující hráčů z důvodu zranění  se během 8 extraligových zápasů protočilo na 24 hráčů. Z jedné strany se taková to  častá obměna hráčů musí notně projevit v herním pojetí, kdy často pak dochází ke zpomalení hry. Je to tím, že automatizované návyky, chemie, či dosavadní hráčská kvalita substitutů nedosahuje herní výše absentujících hráčů. Na druhou stranu, pakliže chceme aby mladí hráči se přiblížili svým herním absentujícím vzorům, musejí tito hráči hrát, tedy dostat se do herní praxe. Chce to čas a poctivou práci.

Chybějící opory

Bohužel do podzimní části vůbec nezasáhli  4 opory SKS z důvodu zdravotního stavu. Na jaře se tak budeme těšit na Martina Babického(dle našeho názoru nejlepšího hráče sezony 2021/2022) a je řešení herních situací na hraně geniality, který přinese rovněž klid v určitých herních pasážích. Právě ztráta koncentrace, která nás postihovala poměrně pravidelně je tím na čem musíme zapracovat. Dále se již nemůžeme dočkat kanonýra Čendy Zuny, kterému přejeme již pevné zdraví. Do halové sezóny se již zapojí hokejový umělec Jan Urbanec, který vždy dokáže překvapit při výběru zakončení i otrlé. A v neposlední řadě přejeme Jakubovi Grieblovi již a jenom skvělé zdraví, neboť je to dříč a pozitivní člověk, kterého každé mužstvo potřebuje.

Ztráta koncentrace

Již o tom bylo trochu zmíněno. Na podzim jsem měli problém se pravidelnou ztrátou koncentrace v zápasu. Chceme již od haly začít pracovat na mentální připravenosti a vstupu do zápasu. Zde vidíme poměrně velké rezervy. Právě mentální příprava by nás měla posunout, být lepší a celkově to, co mužstvo skutečně umí na hřišti také prodat.

Průběžná tabulka po podzimu 2023/24

Slavia „A“ muži odehrála na podzim celkově 11 zápasů, z toho 8 extraligových. Pakliže SKS vede s náskokem 5 bodů extraligu bez jediné ztráty pak jsme tomu samozřejmě rádi a s pokorou se budeme v zimě připravovat na jaro. Nasbírali jsme 24 bodů se skóre 46/11 – rozdíl + 35.

Nejlepší střelci

Určitě zajímavostí je fakt, že v tabulce střelců z prvních třech pořadí jsme obsadili  1., 3. příčku. David Vacek zahrál příkladně podzimní část  a s 15 góly okupuje první příčku střelců. Na třetím místě s 11 góly se umístil mladík v dresu SKS Martin Plachý, který navíc raketově vystřelil ve své výkonnosti a to díky své píli. Oba tito hráči tak vstřelili celkově 26 gólů, kdy na další 20 gólech se podílelo dalších 20 hráčů. Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby jsem měli střelecké zástupce např. na 4,5,6,7, ale zatím tomu není. Na druhou stranu, tato skutečnost svědčí o tom, že hrajeme kolektivní – kombinační hokej, založeny bud´ na rychlém přechodu neutrální zóny, či vysunutém presu. Nicméně velmi ofenzivně naladěni  jsou Kryštof Bodnár, Jan Brzák. Dalším opora útočných řad marek Svatoň se pomalu a jistě dostává do své obvyklé formy, tedy máme se na jaře na co těšit.

Příprava – program na jaro

Již to bylo naznačeno. Díky širokému kádru jsme měli vždy kompletní zastoupení  ve všech odehraných zápasech. Na jaře nás čeká velmi těžká sezóna, kdy v na přelomu března a dubna absolvujeme turnaj TROPHY I. v Lousadě (Portugalsko). Předtím v rámci přípravy pojedeme na dvojzápas do MSC Mnichov a víkend před odjezdem na pohár nás doma bude čekat mezinárodní mini turnaj.

Někteří dorostenci v tréninkové jednotce, či v kádru „A“ muŽstva

Během podzimu, tak jako je již tradicí bylo do tréninkové jednotky (v pondělí) zařazeno 10 dorostenců, přičemž někteří již hrají za „A“ mužstvo. Lze očekávat, že během jara dostanou tito hráči během příprav možnost odzkoušet si seniorský hokej. Například Štěpán Šmíd na podzim odehrál na 7 extraligových zápasů. Každopádně počítáme s postupným zařazováním mladíků do kádru „A“ týmu. Bude záležet v mnohém na nich.

Nástěnka slávy

Závěrem pochválíme (dáme na nástěnku) některé hráče, kteří na podzim buď táhli mužstvo, či udělali progres ve své výkonnosti, nebo pro jejich práci pro tým. Určitě zajímavými výkony se prezentoval Jakub Bogár, který při zdravotní absenci Tomáše Hanuse, působil v brance klidným dojmem a svými výkony podržel mužstvo. Standardně vysokou úroveň si zachovává Martin Hanus, Martin Capouch (navíc na podzim hrající na různých postech), či Patrik Dubina (který sice na 2/3 podzimu absentoval, ale zajímavé bylo, že si zachoval výkonnost). Výbornými výkony se prezentoval na podzim Jan Brzák, Martin Plachý, Kryštof Bodnár. Jsme rádi, že to Davidovi Vackovi opět začalo padat, zlepšil pohyb a se spoluhráči si plně vyhověl a jako opora mužstva byl výrazně znát. Marek Svatoň po jarním návratu ze světa se pomalu a jistě vrací na své výkonnostní místo a těšíme se již na jeho výkony na jaře. Marek Zgraja – v zápase s Bohemians ukázal, že je výborným  hráčem a naváže na své výkony (např. pohár v Ženevě 2023). Zajímavým úkazem je Jakub Jandík, alias Pasák, který svojí buldočí pílí a pokorou stoupá z níže položených rovin až do standardních pastvin klidu a míru. Jistě ještě třeba zmínit univerzála Jardu Kasla, se kterým, je v každém zápase šoupáno: záloha/obrana, kdy přes tuto nepříjemnost se přenese a pracuje pro mužstvo.  Ostatní hráči rovněž odehráli zajímavá utkání, nicméně vždy tam byla nějaké absence (nemoc), tak se nezlobte, nástěnce budete až na jaře.

Za realizační tým

Ludvík

 

Start a Conversation