Na závěr základní části – Praga a Hradec

V sobotu 14.5.2022 byla ukončena základní část extraligy mužů. V pozdní dvou zápasech si mužstvo SKS poradilo se zbývajícími soupeři z Pragy a Hradce a ovládlo základní část dlouhodobé soutěže mužů. Nyní budou již příští týden rozehrány zápasy finálové čtyřky. V sobotu nás čeká mužstvo zelenobílých.

K základní části části lze uvést toliko. V cítili jsme za 14 zápasů 86 gólů, což činí cca 6,14 gólu na zápas. Po celou sezónu nás trápilo zakončení, respektive s ohledem na rychlou hry v neutrálním pásmu a roztažením hry se dostáváme do poměrně mnoha šancí a z toho pohledu je góly průměr 6,14 nedostatečný. Určitě více by slušelo 8,14 gólu na zápas. K tomu však musíme být důraznější v zakončení a zlepšit standardky. Naopak gólů jsme obdrželi 14, tedy 1 gól na zápas. Veškerá naše snaha směřuje k jedinému – chceme vyhrát titul.

Vedle extraligových zápasů jsem vyjeli celkem na 3 zahraniční přípravy (2x Vídeň, 1 x Poznaň), kde jsme hráli s kvalitními mužstvy (Post Wien, AHTC, Grunwald, reprezentace “ A“ Polska), kdy jsme 1x vyhráli, 1 x remizovali, 4x prohráli. Nutno však podotknout, že ani jednou jsme nehráli v zahraničí v nejsilnější sestavě, přičemž však mladíci dostali šanci získat zkušenosti. V základní části a v přípravných utkání v zahraničí jsme celkově protočili na 27 hráčů SKS, což již ukazuje určitou sílu v širokosti kádru SKS. Je však na čem pracovat a mnohé zlepšovat.

HC praga 1946 –  SK SLAVIA PRAHA  0-6

Góly: 2 x Babický, 1 x Svatoň, 1 x Plachý, 1 x Vitošek

rozhodčí A. Větrovský, Pravda

Střelci

Sestava:

Svoboda/G, Hanus M/C, Jelínek M., Zgraja, Lehovec, Dubina, Vitošek, Capouch, Babický, Svatoň, Haken F., Jelínek P., Kasl, Drastík, Hoffmann, Plachý

OMLUVENI/NENOMINOVÁNI:

HANUS T., PROCHÁZKA, TOMEŠ,  GRIEBL, DVOŘÁČEK, KOŽICH, VAŇKO, Bodnár, Brzák, Toms, Urbanec, Rybáček, GROSS, JANDÍK, VĚTROVSKÝ, PETSCHAT

S nejslabším týmem soutěže se zápas nesl spíše v atmosféře přípravného utkání, což z naší strany je samozřejmě chyba a pracujeme na odstranění.

Z fotografie děkujeme Ing. Petru Jelínkovi.

SK SLAVIA PRAHA  – SHK 8-1

Góly: 2 x Babický, 1 x Svatoň, 1x Hanus M., 1 x capouch, 1x lehovec, 1 x Urbanec, 1 x Dubina

rozhodčí  coen van bunge, A. Větrovský

Střelci

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M/C, Lehovec, Dubina,  Capouch, Babický, Svatoň, Kasl, Hoffmann, Rybáček,  jandík, toms, brzák,zuna, urbanec, bodnár

OMLUVENI/NENOMINOVÁNI:

Svoiboda, PROCHÁZKA, TOMEŠ,  GRIEBL, DVOŘÁČEK, KOŽICH, VAŇKO,  GROSS, VĚTROVSKÝ, PETSCHAT, Jelínek P., Jelínek M., Haken F., Drastík, Zgraja,Vitošek

Zápas se nesl v duchu neproměněných šancí na straně SKS. Musíme na herní činnosti – dovednosti zapracovat.  Před utkáním obě mužstva pogratulovala panu Tomsovi k významnému životnímu jubileu 90 let, kdy v obou týmech hráli jeho vnuci a mužstvo SHK koučoval jeho syn Michal Toms. Za mužstvo SKS „A“ mužů gratulujeme!

Určitě za připomenutí stojí zajímavost, kdy tento zápas řídil vynikající holandský rozhodčí Coen van Bunge, který v loňském roce rozhodoval olympijské mužské finále v Tokiu. Vedle toho vele úspěšného rozhodčímu měl mužnost učit se naše rozhodcovský talent Aleš Větrovský, do něhož vkládá naděje klub a celé naše hnutí.

 

Středeční a tento sobotní pomáhal natáčet rekonvalescent Lukáš Kožich za bedlivého dozoru Františka Stránského. Děkujeme.

S pozdravem

Schilders, Ludvík, Stránský, Derbal

 

Start a Conversation