Ohlédnutí za podzimem; zbývající zápasy

Hodnocení podzimní částí bude stručné, neb se mnohé již objevilo v předchozím článku týkající účasti v EHL. Jsme rádi, že je již za námi. Tak by mohla stručně znít věta vypovídající o letošním podzimu. Pokusím se tedy jednou větou stručně shrnout dění na hřištích během letošního září a října. Mužstvo působilo v podzimní části  bez energie-šťávy. Příčin bylo několik. Po dlouhé covidové pauze a osekané předchozím ročníku, kdy jsme padli až na nájezdy, se uplynulé sezóně hráči plně koncertovali a domácí soutěže, kdy jsme chtěli titul venek/hala. To vše podařilo, navíc po delším čase se opětovně konal ve Švýcarsku pohár. Pakliže není kvalitní domácí soutěž bylo nutné jíti k tomu naproti a významnou část přípravy odehrát v zahraničí. Po konci sezóny pak přichází sdělení – jste účastníci EHL – tudíž přelom září/říjen -budete hrát elitní evropskou soutěž. To vše zanechalo na hráčích a mužstvo stopy. Když k tomu několik hráčů se zranilo, či odešlo do zahraničí či ukončilo kariéru, pak se nelze divit, že poslední ligový zápas proti Presidentu jsem hráli s 11 hráči, kteří nehráli semi/finále z letošního června. To vše mnohé další se pak podepsalo nad nejhorší podzimní částí SKS pod naším realizačním týmem.

Vše má však svůj také líc. Kdo může z domácích klubů sdělit/tvrdit, že by postavil za 3 měsíce zcela novou jedenáctku. Odpověď: nikdo. Tedy pozitivní na celé věci je ta skutečnost, že v SKS se posledních 10 let nepromarnil čas dětmi a mládeží a teď se to vrací. Upřímně je však škoda, že nemáme silnější (početně střední generaci 24-28, mladší generaci 21-23) pak bychom tento přirozený podzimní výkyv zvládli mnohem lépe. Vše se odráží v práci s dětmi a mládeží, je to však práce na dlouhou trať.

Přes zimní období se soustředíme na konsolidaci týmu a dalšímu zapracování mladíků. Pevně však věříme, že naši hráči 30+ ještě neřekli poslední slovo a budeme se těšit na jejich technické a herní finesy.

Důrazně však je nutné podotknout, že produktivita našich trestných rohů je tristní. Bez výrazného zlepšení této činnosti se můžeme posunout výše – hráči kteří jsou exekutory trestných rohů by tak měli na sobě výrazně zapracovat.

POTŘEBOVALI JSME SI ODPOČINOUT – NA JAŘE SE BUDEME NA VÁS TĚŠIT, BUDEME PLNI ELÁNU A PŘIPRAVENI!

BOHEMIANS – SK SLAVIA PRAHA 4:1

Gól: Vacek

Sestava: Bogár/G, Lehovec, Hanus M., Zgraja, Vaňko, Dubina P./C, Kasl, Capouch, Brzák, Babický, Zuna, Bodnár, Vacek, Mušinský, Šmíd, Jelínek M.

K zápasu:

Rozhodně nejvíce nepovedený zápas za poslední 3 roky. Jelikož domácí extraliga se uskutečnila rovněž v termínu naší účasti EHL, nezbývalo nám odehrát tohoto zápasu ve všední den. Byla to chyba. Hráči nebyli dostatečně koncentrovaní a když se k tomu přidala již výše uvedená mentální únava, velká obměna kádru, zranění Babického v 10 minutě a prach bídné rozhodnutí sudího z 20 minuty, který dostal soupeře do zápasu, pak se nelze čemu divit, že hra a výsledek dopadl tak jak dopadl. Navíc soupeř proměnil až na jednu vy jímku všechny své trestné rohy a celkově hrál pln nadšení. Tak to ve světě sportu chodí. Jsme rádi, že máme podzim za sebou.

PRESIDENT – SK SLAVIA PRAHA 3:6

Góly: Hanus M., Jelínek M., Jelínek P., Mušínský, Vacek, Brzák

Sestava: Bogár/G, Lehovec, Hanus M., Zgraja, Vaňko, Jelínek M., Dubina P./C, Capouch, Brzák, Zuna, Bodnár, Vacek, Mušinský, Šmíd, Jelínek P.

K zápasu:

Lze uvésti toliko. Střelecké příležitosti v útoku a lajdáctví při některých defenzivních činnostech. Zajímavostí, že se v zapasu sešli bratři Jelínkové, kdy oba také skórovali.

Děkujeme Ing. Petru Jelínkovi za pořízení fotografií.

Mějte se

za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

kontrolní otázka: Kdy (část sezóny – podzim/jaro, a ročník sezóny) a kde odehrál svůj první zápas za A mužstvo SKS Kryštof Bodnár? 

Start a Conversation