Pohár je doma! Opět ale bohužel jen jeden

V sobotu 11. června se na našem hřišti odehrála dvě nejdůležitější utkání sezóny: finále extraligy mužů a žen. Ani po čtyřech letech se však nemohly radovat oba dva naše celky.

Na pořadu dne byl nejdříve zápas žen. Do šaten se po úvodních třiceti minutách šlo za nerozhodného stavu 1:1. Minutu a půl vsítila gól Natálie Hájková, naše hráčky se tak již myšlenkami ubraly k oslavám – a to byla chyba. Necelou minutu před koncem byl nařízen trestný roh, i přes faul na naši kapitánku Terezu Mejzlíkovou byl gól uznán a rakovnické ženy se mohly radovat z vyrovnání. Při nájezdech je štěstí neopustilo a po dlouhých patnácti letech se tak naše ženy nemohou radovat ze zlata.

Naproti tomu mužské „áčko“ potvrdilo roli favorita a i přes nepovedený pohár si došli pro trofej. A bylo to ve velkém stylu! Trefili se hned desetkrát, soupeře prakticky k ničemu kromě penalty nepustili a když dvě minuty před koncem naposledy zaměstnal Kryštof Bodnár časoměřiče, bylo více než jasné, že se nic pokazit nemůže. Po čtyřech letech pozvedl Martin Hanus nad hlavu cenu pro nejlepší tým sezóny a odstartoval bujaré oslavy.

Sezóna však stále nekonči, 12. června hrají dorostenci odvetu semifinále s Bohemians, kam si přiváží šestigólový náskok. Dorostenky se ve stejný den zahrají odvetu s Liticemi, na jejichž půdě zvítězily v prvním klání 2:1. O šest dní později si v sobotu 18. června zahrají finále, případně o bronz.

Adéla Lehovcová, fotograf: Petr Růžek
Oslavy titulu, fotograf: Petr Růžek

Start a Conversation