Pohár TROPHY, Mannheim

V hektickém programu letošní halové soutěže, kde řada hráčů „A“ týmu SKS  se rovněž zúčastnila MEH,A, Hamburk, MEH,A,U21, Nymburk či MS v hale, JAR, Pretoria, čekal na mužstvo SKS také halový pohár, divize Trophy. Turnaj se tak  konal v německém městě Mannheim. Skončili jsme na celkovém 5. místě, což znamenalo zajištění účasti místa v této divizi pro mistra ČR na příští sezonu.

Jaký tedy turnaj byl? Splnil pohár očekávání? Na to lze mít pohled z více úhlů. Z výsledkového pohledu jsme určitě chtěli hrát horní čtyřku, což úplně nevyšlo. Na druhou stranu, až na vysloveně nepovedený zápas s Lucernem (nebyly jsme hlavou v zápase a navíc soupeři vyšlo úplně vše) to bylo herně lepší, než za celou letošní halovou sezónou. Určitě pozitivní byla atmosféra uvnitř mužstva – pozitivní, uvolněná. Další bonusem bylo zapojení mladých hráčů, kteří podali velmi dobré výkony. Nutno vyzvednout výkony mladíčků Štěpána Šmída a Martina Plachého. Štěpán Šmíd byl nominován těsně před pohárem, kdy stačil předtím v lize odehrát za „A“ mužstvo pouhé 2 zápasy a podal na svůj věk a minimum zkušeností obdivuhodný výkon.

V průběhu turnaje jsme obměnili posty, což se nakonec projevilo v kompaktnějším defenzivním bloku a lepším provázání jednotlivých přechodů do útoku. Na turnaji se Martinovi Hanusovi plní sen a pomalu posouvá útoku, tedy na poháru od zápasu s holandským Pinoké hrál středa.

Jako již bylo uvedeno, až na zápas se Švýcary mužstvo podalo poměrně zajímavé výkony, nicméně nás stále trápí proměňování šancí. Jsme rádi, že jsme podali důstojný výkon proti Pinoké, a to s ohledem na příliš krutou realitu z letošního září ze zápasu v rámci EHL.

Sestavu poznamenalo množství zdrav/škol/práci – výpadků, kdy namátkou absentoval výborní hráči Svatoň, Urbanec, Babický, Zgraja. Hráči Zuna a Tomeš v letošní sezóně hráli za svůj domovský klub, či mladík Vaňko chyběl kvůli škole.

Tedy 5. místo určitě není úspěchem, ale celkový dojem z turnaje předčil nepovedenou halovou sezonu. Je zřejmé, že nám chyběla střední generace a mladíci to nemohou zatím utáhnout. Kádr SKS prochází určitým vývojem, obměnnou a holt to bude nějakou dobu trvat.

Zajímavostí tohoto poháru je rozhodně fakt, že Tomáš Procházka se vrátil do klubu (HC Mannheimer), kde několik dlouhých let působil, dosáhl zde výjimečného postavení v mužstvo s nímž vyhrál bundesligu a to jak venku tak v hale,  tedy ojedinělého úspěchu na hráče z ČR.

Sestava:

Hanus Tomáš/G (38), Procházka/LB (38), Dubina/C/LB/PB(21), Lehovec/PB(32), Capouch/PB/Střed (27), Hanus M./Střed/PB (35), Plachý/Střed (18), Bodnár/PU (23), Vacek/baseline (34), Brzák/Baseline/PU (20) ,Šmíd/PU/Baseline (16)

Přípravný zápas:

SK SLAVIA PRAHA – VINNITSA 6-2

Turnaj:

Three Rock Rovers (IRL)

2 – 5

SK Slavia Prague (CZE)

Góly: 2 x Vacek, 1 x Šmíd, 1 x Capouch, 1 x Procházka

Luzerner SC (SUI)

10 – 4

SK Slavia Prague (CZE)

Góly: Capouch, Bodnár, Šmíd, Brzák

Pinoké (NED)

5 – 2

SK Slavia Prague (CZE)

Góly: Vacek, Capouch

Slagelse HC (DEN)

4 – 3

SK Slavia Prague (CZE)

Góly: 2 x Vacek, 1 x Procházka

SK Slavia Prague (CZE)

5 – 1

Partille SC (SWE)

Góly: 2 x Vacek, 2 x Procházka, 1x Brzák

Závěrem je třeba poděkovat manažerovi Lukáši Derbalovi, který svoji práci odvedl jako vždy na výbornou.

Julkovi Smolejovi za skvělou fyzio práci a fanouškům Ellince  Schilders a Marečkovi Derbalovi za dalekou cestu.

Za podporu děkujeme také všem fans, kteří dorazili do dějiště, včetně bývalého reprezentanta a vynikajícího hráče  Štěpána Bernáta a Pavla Bárty, kteří již po kariéře v Mainnheimu zůstali.

S podzravem

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

Start a Conversation