Poločasové rodeo v zápase s Pragou

V pátek 12.4.2024 se ve večerních hodinách odehrál, po extraligovém utkání žen SKS-Praga, rovněž zápas mužů, kdy nastoupila mužstva Slavie Praha proti Pragovce. Od úvodního hvizdu se zápas odehrával zcela pod taktovkou SKS, kdy výkonnostní převaha určovala tempo, průběh hry. Způsob hry hráčů SKS, zvláště v prvním poločase, navázal na výkony z poháru Trophy I., ze kterého se slavisté vrátili před necelými 10 dny. Tedy lze shrnouti, že kvalita, razance, variabilita, či „give and go“ byla viděna v praxi, což nám umožnilo, rychlé přechody a z něho vyplývající možnosti zakončení.

Je třeba rovněž poděkovat divákům za velmi dobrou kulisu, a když se ve druhém poločase slavističtí ragbisté přišli povzbudit své souvěrce z SKS, byla na hřišti velmi dobrá atmosféra. Po utkání následovala společenské část v klubhausu za četné účasti diváků.  Všem příznivcům děkujeme a zvláště hráčům RC SLAVIA PRAHA.

SK SLAVIA PRAHA – Praga 1946 9:0 (8:0)

Góly: Hanus M., 2 x Plachý, Babický, 2 x Svatoň, Vaňko, Toms, Dubina
Sestava:
Bogár/G, Hanus M., Vaňko, Lehovec, Jelínek M., Dubina/C, Babický, Brzák, Bodnár, Šmíd, Tomeš, Plachý, Svatoň, Vacek,  Mušinský, Toms F.

Stručně k zápasu:

Utkání lze hodnotit z pohledu  trochu rozdílných poločasů. Zatímco první poločas se nesl v duchu skrze velmi dobrého kolektivně pojatého výkonu, ve druhém dochází ke ztrátě koncentrace, kdy již pohyb hráčů bez balonu není optimální a naopak hráči s balonem příliš dlouho jej drželi. Nicméně utkání lze  hodnotit pozitivně, ačkoliv soupeř bohužel kvalitou tomu moc nepřispěl.

Závěrem také děkujeme všem, kteří na páteční akci podíleli a rovněž děkujeme náruživému fotografovi In. Petru Jelínkovi.

S pozdravem za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

Start a Conversation