Poslední turnaje kategorie U9

 

V červnu jsme stihli odehrát dva turnaje, a to v Mnichovicích a Kbelých. Za účasti 10 týmů se podařilo v Mnichovicích našim dívkám vybojovat 5. a 8. Místo.

Na druhém turnaji, který pořádal Sokol Kbely, panovalo velké horko a naše dva týmy v konkurenci 13 týmů obstály a nakonec vybojovaly 4. a 5. Místo. V takto náročném počasí a velké konkurenci jsou to moc pěkné výsledky. Na dětech bylo vidět, že si každý zápas užívají, bojují o každý míč a s napětím očekávají, zda z toho nakonec nebude i medaile. Medailí se nakonec dočkal každý tým (velice nás to potěšilo), protože všechny týmy na turnaji si je opravdu za své výkony zasloužily. Nakonec konečné pořadí není to nejdůležitější…

Mě těší, že je na dětech vidět, jak se každým turnajem zlepšují, že je hra stále baví, že dokáží aplikovat nové technické dovednosti i v zápasech, že o hře začínají přemýšlet a že je pro ně hokej důležitou součástí jejich volného času. Od příští sezony čeká většinu přechod do kategorie U10 (dle nové změny, kterou učinil ČSPH), kde už si budou muset zvyknout na větší hřiště a trošku jiný způsob hry než tomu doposud bylo zvykem při „Funkey“ (tedy hře na 4 branky bez golmana). Přeji jim, aby se po letních prázdninách všichni znovu potkali na hřišti se stejným nadšením a vůlí se stále zlepšovat a aby jim „láska“ k hokeji vydržela co nejdéle.

Slavia A (turnaj Kbely) : Anička Fuxová, Sophie Wesolowská, Claudie Ambrožová, Nika Príhodová, Ella Petřinová

Slavia B (turnaj Kbely): Anička Uhrová, Stelča Kvasničková, Tim Kašpar, Jitka Janatková, Naty Dědková

Omluveny: Kristýnka Žďárská, Ally Wright, Klárka Stohrová

Reiny

 

Start a Conversation