Přípravky (U11) – turnaj na SKS,12.4.2015

Ahoj všem,

Slavia Praha, oddíl PH, uspořádala tuto neděli poměrný velký turnaj dětí v kategorii přípravek (U11). Lze to shrnout slovy: „Účast hojná (dětí a rodičů), počasí dobré, výkony povzbudivé, pro organizátory časem dosti vyčerpávající“.

Turnaje se zúčastnilo na 15 družstev: Přerov, Olomouc, Slavia – Tryskáči, Slavia – Hvězdy, Slavia – Buldoci, Slavia – Tygři, Kbely, President A, President B, Mnichovice A, Mnichovice B, Bohemians, HCH – dívky, Litice – modří, Litice- žlutí. Turnaj se hrál souběžně na třech hřištích.

Tedy za SKS bylo nasazeno 22 dětí rozdělených do čtyřech družstev. K tomu jsme byli donuceni nastalou situací, kdy v krátkém sledu po uzávěrce přihlášek odřekly účast tři oddíly. Toto trochu narušilo organizaci turnaje (nechtěli jsme dělat rychlé změny v rozlosování – ani to nešlo, ochudili bychom tím účastníky z velké dálky). Turnaj se nehrál na celkové umístění, ani se nezapisovaly výsledky. Cílem bylo, aby se děti dostatečně pobavily hrou, zahrály si všechny a nebyl vytvářen tlak z důvodu celkového umístění. Musím říci, že to mělo dle mého názoru pozitivní dopad na psychiku malých hráčů a hráček.

Ač se nehrálo na výsledky, nemohli jsme děti ošidit o vyhlašování. Tedy děti dostaly ocenění za účast na turnaji. Proto takovou černou kaňkou nedělního programu je neúčast jedno nejmenovaného pražského oddílu na vyhlašování, který po odehrání posledního svého zápasu opustil prostor areálu. Je to škoda pro děti, na které čekala odměna za výkony na turnaji, ale zároveň je to neúcta k organizátorům turnaje.

Jinak dle mého názoru se turnaj povedl, kdy můžeme mít radost, že turnaje se zúčastnilo na cca 110 dětí podporovaných velkým množstvím rodičů.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se od cca 8 hodin (někteří dokonce od 7:00) ráno do 14 hodin odpoledne nepřetržitě věnovali zdárnému průběhu turnaje. Tedy děkuji Fandovi Stránskému (za pískání, přípravu a starost o děti), Heleně Babické (za obětavé odpískání velkého množství zápasů a obstarání pamlsků pro děti), dále Standovi Capouchovi (za více jak 6hodinové poctivé ovládání časomíry), Lucii Ledvinové (za odpískané zápasy), panu Škardovi z oddílu Sokol Kbely (za odpískané zápasy), navrátilci z toulek života Ivu Jelínkovi (za obětavé odpískaní velkého množství zápasů), Martině Babické (za grafickou přípravu pěkných diplomů pro děti za účast na turnaji a zajištění jejich vytisknutí, za fotografie z turnaje, za občerstvení – „hokej pro děti“ a poskytnutí dobrot dětem při vyhlášení). Přesto všechno musím říci, že by příště bylo dobré zapojení na turnaji více členů SKS či rodičů, neboť mít na turnaji svá 4 družstva (jsou to děti a musíte se jim maximálně věnovat) a ještě pískat je naprosto vyčerpávající a hokej by měl být zábavou nejen pro děti, ale i dospělé, včetně nás.

Sportu a hokeji zdar a Slavii zvlášť!

– Miroslav Ludvík

IMG_6552IMG_6106 IMG_6149 IMG_6245

Start a Conversation