Přípravné zápasy muži „A“ (HCH,BOHEMIANS)

Poté, kdy alibisticky byly zrušeny všechny soutěže pořádané ČSPH, skončili jsme rovnou do přípravy na budoucí sezónu. Nicméně bylo nutné si zajistit přípravném zápasy, neboť hráči nehráli 8 měsíců zápasy venkovní zápasy a k rozvoji je nezbytné také herní vytížení jak u starších tak mladých hráčů. Navíc u mladých hráčů je každý zápas důležitou součástí jejich rozvoje, když si zvykají na systém, rychlost hry a tedy získávají tolik potřebné zkušenosti podporující jejich sebevědomí. To vše je nezbytné s ohledem na postupné přebudování mužstva „A“ SKS.

SKS – jaro 2020

SKS začalo trénovat okamžitě po částečném uvolnění hygienických opatření dne 28.4.2020. Tréninková účast, práce na tréninku je na velmi slušné úrovni. Tréninkové zápasy: 4.6. s HCH (V Hostivaři – vybráno z důvodu těžkého terénu – kluzké hřiště v celé podélné ploše u Botiče), 7.6. s Bohemians, 13.6. v Hradci (vybráno z důvodu těžkého  terénu  povrchu – nezvyklá tráva, hráči si musí na tento povrch zvyknout), 21.6. opět s Bohemians, 27.6. zakončení sezóny v Plzni – LIticích.

před „jarní sezónou“ týmová večeře

Z přípravných zápasů byly zvoleny dva venkovní zápasy na HCH a Hradci, a to právě s ohledem na povrch hřišť, kdy zejména technickému mužstvu hrající kombinační hokej, tyto povrchy mohou dělat problémy, což se také projevilo. Chceme, aby hráči hráli chytřejší hokej, kdy svojí hru musí přizpůsobit nezvyklému terénu, který neumožňuje tolik kombinační hru, ale právě jednodušší pojetí hry. Nicméně nemělo by to být něco nové a převratného, neboť zjednodušení hry SKS, které by mělo eliminovat situace, kdy hráči dostávají do osobních kontaktů hráčů, rychlé přechody neutrální zóny …atd. To vše spolu s s výbornou individuální technikou a kreací hráčů SKS mělo přinést v příští sezóně plody.

Již od 28.4. SKS trénuje

Škoda ztráty této sezóny. Jsem přesvědčen, že rozhodnutí nedohrání soutěží poškodí hokej obecně a rozhodně nepomůže k jeho rozvoji, a to již se vůbec nebavím o fyzickém a herním stavu některých hráčů s odrazem na mezinárodní pole.

Kuba Griebl – uvidíme ho až v nové sezóně – zranění

příprava HCH-SKS 2:1, 4.6.2020

Gól: Urbanec

Sestava: Hanus T./G, Hanus M./C, Lehovec, Rybáček, Vaňko, Dubina, Piterák, Vitošek, Urbanec, Babický, Kacbal, Svatoň, Kožich, Brzák, Toms, Zgraja

Nenominováni:

Formánek/G -volno, Hoffman-nemoc, Capouch – zranění, Griebl – zranění, Tomeš – nemoc, Zuna- volno, Dubina O. – zranění

realizační tým: Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

rozhodčí: Fanda Rozhon, Petr Kožich

K tomuto zápasu je třeba v jednoduchosti říci, že zápas splnil svůj účel. Nadšeně hrající soupeř a těžký povrch. SKS musí v těchto zápasech přidat v jednoduchosti (nikoli vše do tzv. dovést do prázdné branky), nasazení a koncentraci. Rovněž zakončení odpovídalo 8 měsíční přestávce. Za zmínku stojí návrat Urbíka po dlouhodobém zranění a premiéru v mužích si odehrál Honzík Vitošek. Jakákoli prohra je pro SKS ostudou, ale je to příprava a odhaluje nám to nedostatky, což jsme přesně od zápasu očekávali.

příprava SKS-Bohemians 3:2,7.6.2020

Gól: Vitošek, Vaňko, Babický

Sestava: Foprmánek/G, Hanus M./C, Lehovec, Rybáček, Vaňko, Dubina, Piterák, Vitošek,  Babický, Kacbal, Svatoň, Kožich,  Toms, Zgraja

Nenominováni:

Hanuš T./G -volno, Hoffman-nemoc, Capouch – zranění, Griebl – zranění, Tomeš – nemoc, Zuna- volno, Dubina O. – zranění, Brzák – zranění, Urbanec – nemoc

realizační tým: Ludvík, Schilders, Stránský (video), Derbal, Kožich

rozhodčí: Jirka Trávník, A. Větrovský

Po třech dnech po zápase v Hostivaři odehrála SKS svůj další přípravný zápas. Došlo k  změnám v sestavě z důvodu zranění (Brzák) a nemoci (Urbanec). Zápas se již hrál ve vyšším tempu než na Hostivaři. Co se týče ofenzivní části hra nám ukázala mnoho dobrého, ale opětovně se ukazují chyby o kterých víme a na trénincích se snažíme je odstraňovat, vše chce svůj čas. V  defenzivní části je mnohé k napravování. Obecně jsme na 70 % výkonnosti druhé poloviny října 2019. Za zmínku jistě stojí první gól Honzíka Vitoška v seniorech a první gól z trestného rohu Adama Vaňka rovněž v seniorech (myšleno jako exekuce trestného rohu).

Dále jsem včera odehráli přípravný zápas v Hradci Králové, k tomu blíže až dojde k zpracování videa.

Po skončení posledního přípravného zápasu dojde k shrnutí přípravy a výhled na další sezónu.

S pozdravem za realizační tým

Ludvík

gól Vitošek 1:0

gól Vaňko 2:0

gól Babický  3:1

šance leHovec

Zákrok Formánek

šance vitošek

šance Babický I

šance Kacbal

šance Piterák

šance Babický II

šance Babický III, Piterák II

gól Bohemians 2:1

gól Bohemias 3:2

A co na to Čenda?

 

 

 

 

Start a Conversation