Reprezentace U18 – Rakovník: Natálie Nováková

Už je to měsíc, co si dívky do osmnácti let zahrály B divizi Mistrovství Evropy. Slečnám se dařilo, bohužel v rozhodujícím zápase o postup se ukázala mladost reprezentačního celku (většině týmu je 15 let) a tedy také nezkušenost v některých herních situacích.

Ze Slavie se do konečné nominace podařilo probojovat hned čtyřem hráčkám: Natálie Nováková, Natálie Hájková, Ellen Merxbauerová a Eliška Kadlecová.

 

Přiblížení celého turnaje nám pomohla dát dohromady Natálie Nováková, kapitánka u18.

Natálie Nováková, zápas proti Itálii | foto: Petr Růžek

„Myslím si, že to byl skvělý turnaj obzvláště pro náš mladý tým, který zde nabral nespočet zkušeností.

V základní skupině jsme byly velmi dominantním týmem a zajistily si tak postup do horního kříže z prvního místa.“

Ellen Merxbauerová, zápas s Ruskem | foto: Petr Růžek

„Po té nás čekalo semifinále s Ruskami. Toto byl zápas, na který jsme dřely celý rok.

Odpískal se zápas a začaly jsme bojovat o postup do divize A. Ze začátku zápasu jsme měly hned 4 rohy proti Ruskám, ale bohužel jsme nebyly schopny proměnit ani jeden z nich. Potom to bylo hodně nahoru a dolu. Byly jsme blízko gólům, ale to také Rusky. Bylo to opravdu dosti vyrovnané. Až ve 3. čtvrtině přišla změna stavu. Soupeř skóroval. Neváhaly jsme a bojovaly dál, tlačily jsme, co to šlo. I přes všechnu snahu jsme vyrovnat nedokázaly a zápas tak bohužel skončil 0:1 v prospěch Ruska.“

Eliška Kadlecová, zápas s Rakouskem | foto: David Svoboda

„Celý zápas bych shrnula jako vyrovnané semifinále, jak má být. Rozhodovaly koncovky a malé drobnosti. Rusky byly zkušenější a o mnohem starší tým. Byly více konkrétní v nahrávkách a důraznější ve střelách.

Já osobně jsem velice hrdá na mé spoluhráčky a náš celkový výkon.

Vím, prohra bolí a je to nepříjemná věc. Nebudu vám tajit, že nepadly žádné slzy. Můžu vám ale říct, že jsem si jistá, že jsme do toho všechny daly maximum, bohužel tento rok to ještě nestačilo.

Tohle nás posouvá výše a víme na čem musíme zapracovat a v čem být důraznější. Není to konec pro tento nadějný tým, ale teprve začátek.“

Natálie Hájková, zápas s Ruskem | foto: Petr Růžek

„Zpravily jsme si chuť v zápase o 3. místo. Bojovaly jsme až do konce a bronzovou medaili si zasloužíme za celý výkon na turnaji. Pro nás to bylo jako náplast, která nám utišila bolest z předešlého zápasu.

Turnaj nám přinesl mnoho do budoucna. Jsem velice ráda za nabyté zkušenosti co se mě i týmu týče.

Jsem hrdá.“

Start a Conversation