SK SLAVIA PRAHA na výjezdu ve Vídni (POST WIEN, AHTC)

V rámci přípravy před nastávající sezónou vyrazilo mužstvu SKS mužů „A“ a žen „A“ k dvojzápasu do blízké Vídně. Jelikož se příprava uskutečnila v době extraligy došlo u mužstva mužů k přeložení zápasu s Pragou na jiný termín. Muži se střetli s mužstvy POST WIEN a AHTC, a ženy v dvojzápase s mužstvem POST WIEN. Nemám bližší informace k zápasům žen, tedy tato zpráva se bude týkat pouze mužů.

V prvé řadě je třeba zdůraznit, že  mezinárodní utkání jsme absolvovali po dlouhé době (důvody jsou zřejmé). Pakliže se chceme posouvat dál, musíme hrát více těchto mezinárodních utkání.

POST WIEN – SK SLAVIA PRAHA 5:3(3-2)

Góly: Vitošek, Svatoň, Babický

V sobotu 4.9.2021 se SKS střetlo s velmi kvalitním mužstvem POST WIEN, ze kterého sice nevyšlo vítězně, ale s mužstvo tvořené z velké části mladíky, dokázalo hrát, přinejmenším se svým zahraničním soupeřem, vyrovnanou partii. Jelikož šlo o kvalitního soupeře, tak jsme si právě proto vyzkoušeli /procvičili  nátlakovou hru na soupeře, kdy nám především šlo o jasně definované úkoly jednotlivých hráčů. V tomto ohledu zápas splnil svůj účel. Bohužel zatím nás trápí výkyvy nekoncentrovanosti, což se plně projevilo, kdy soupeř během 7 minut otočil (zcela zadarmo) zápas z 0:2 na 3:2. To je také úkol letošní sezóny, více zapracovat na koncentrovanosti mužstva během zápasů. Nutno ocenit dále tu skutečnost, že nám chyběli 4 stopeři a úkolu se zdárně zhostil Martin Capouch. Mužstvo navíc bylo velmi kompaktní jak na hřišti, tak mimo něj. 

AHTC-SKS 2-8 (0-4)

Góly: Babický 4x, Vitošek, Toms, Urbanec, Svatoň

V neděli 5.9.2021 pak naši borci se střeli s mužstvem AHTC, kdy zápas byl v plné režii mužstva z Edenu. Bylo zcela znát, že soupeř prochází generační obměnou, nicméně toto můžeme směle sdělit také i my. 

Vkládáme velké naděje do této sezóny. Kádr mužstva je poměrně dosti široký. Každý má možnost ukázat, že do mužstva patří, záleží jen na něm! 

Sestava SKS na oba zápasy:

 1. Hanus T./G(37)
 2. Lehovec (32)
 3. Capouch (26)
 4. Kasl (22)
 5. Dubina (19)
 6. Gross (19)
 7. Toms (18)
 8. Tomeš (22)
 9. Brzák (19)
 10. Vitošek/SKSU18,(17)
 11. Dvořáček/SKSU18,(16)
 12. Babický /C, (32)
 13. Svatoň (23)
 14. Urbanec (23)
 15. Plachý/SKSU18,(16)
 16. Kožich (20)
Omluveni:
Hanus M – zranění, Procházka – volno, Rybáček – volno, Hoffmann – práce, Zgraja – nemocný, Zuna – rekonvalescence, Griebl – zranění, Svoboda – volno, Vaňko – zranění

Děkuji svým kolegům Ginovi Schildersovi a Lukáši Derbalovi za zdárný průběh zahraniční přípravy.

Za realizační tým Ludvík

Start a Conversation