SKS DORCI – MISTŘI ČR 2021/22

Týden po úspěšném tažení hráčů „A“ mužstva mužů SKS, měli na programu svůj finálový zápas hráči dorostu SKS. Na své cestě do finále Slavia vyhrála základní část, a poté kdy suverénně v semifinále vyřadila vrstevníky z Bohemians, se VE FINÁLE střetla  s dorci z TJ Litice Plzeň.

Opětovně, tak jako u finále seniorů se vyskytovali názory také na oba finálové soupeře, které nás překvapovali (negativně vůči SKS). Buď to bylo neznalostí stavu mužstva, či spíše určitou averzí vůči SKS (na což jsou však hráči od útlého věku zvyklí). Jediná relevantní argumentace na adresu finálového soupeře, která mohla zaznít, a to výrazně věkově zralejší, tedy ucelenější, však nezazněla. V sobotu 18.6.2022 se v Edenu střetla mužstva u kterých věkový průměr činil TJ Litice Plzeň 17,5 roku a SK Slavia Praha 16 let.

Slavia ve finále nasadila tento velmi mladý tým s řadou výborných individualit budoucnosti. Zajímavostí jistě byla skutečnost, že SKS nasadila 10 hráčů z kategorie U15, kteří v letošní sezóně rovněž vyhráli titul (venek, hala).

Sešívaní ve finálovém klání předvedli výborný výkon, a to jak po úrovni individuální, tak týmové. SKS podstatě soupeře pustila pouze do dvou šancí, z nichž hned v úvodu v 1 minutě jsem obdrželi gól. Není třeba vyzvedávat jednotlivé hráče, důležitý je, že předvedený výkon SKS byl natolik hokEjeově vyzrálý a týmový, ale nikoli takticky svázaný, ale plný variability, kreativity, že to potěšilo rovněž poměrně přísný realizační tým SKS.

18.6.2022

SK SLAVIA PRAHA – TJ LITICE PLZEŇ 5-1

Góly: Toms J.3x, Mušinský 1x, Plachý 1x

Sestava:

Větrovský A./G, Jelínek M., Grebenjuk M., Dobeš, Vitošek, Remiš, Haken F., Toms j./C, Plachý M., Šmíd, Petschat, Mušinský, Macek, Toms F., Stoklas, Jarolím

Neno: Dvořáček – zranění, Gerold – zranění, Lauš/G – volno, Haken T.- volno, Kindl – nenominován

Po závěrečném hvizdu tak mohl kapitán SKS Pepa Toms pozvednout pohár MISTRŮ ČR 2021/22 KATEGORIE U18 – AT TO ZCELA ZASLOUŽENĚ A TO NEJEN ZA FINALOVÉ UTKÁNÍ, ALE ZA CELOU SEZÓNU, kdy sešívaní absolvovali soutěž s jedním z věkově nejmladším mužstvem. V některých zápasech jsme měli věkový průměr 15,5 roku. O zadluženosti zisku titulu svědčí také fakt, že  SKS vyhrála základní skupinu dlouhodobé soutěže.

Mužstvo dorců se formovalo na dvakráte, tedy  v podzimní části přecházející do halové soutěže, můžeme nazvat první část tvorby mužstva. Na jaře pak během rozehrané soutěže bylo nutné doplnit o další mladíky z kategorie U15, neboť jednak jsem se potýkali se zraněními a dále bylo nutné zvýšit konkurenční prostředí. Obojí se podařilo. Škoda jen, že se nemohl klíčový hráč a velká naděje SKS Ondřej Dvořáček kvůli vleklému zranění zúčastnit ani jednoho utkání v jarní části. 

Poslední zápas za kategorii dorců absolvovali: J. Toms/C, Vitošek, A. Větrovský, Petshat, Haken T.. Těmto hráčům přejeme mnoho životních a sportovních úspěchů.

Naopak kádr dorců v sezóně 2022/23 bude čítat na 18 hráčů.

Děkujeme za pořízení fotografií Ing. Jelínka, Nikolu Mládkovou.

S pozdravem

Schilders, Kožich, Stránský a Ludvík

 

Start a Conversation