SKS – muži „A“ – přípravné zápasy v Polsku – „A reprezentace Polska, Grunwald

V termínu 30.4.2022 až 1.5.2022 muži „A“ SKS sehráli přípravná utkání v Poznani s velmi kvalitními soupeři. Mužstvo SKS se jednak postavilo „A“ reprezentaci Polska a také klubu Grunwald. Téměř po dvou letech se našemu manažerovi Lukáši Derbalovi podařilo dotáhnout odehrání přípravných utkání s klubem Grunwald. S ohledem na nabitý kalendář obou klubů a covid, uspořádání v takovémto termínu nebylo vůbec jednoduché. Přípravná utkání jsem absolvovali především proto, abychom se připravili na závěr soutěže a pohár. Chtěli jsem dosáhnout jednak zrychlení hry mezi jednotlivými zónami a rovněž ověřit jak jsme na tom s herní fyzickou kondicí a zdali způsob hry na němž pracujeme se již vžil dostatečně, tak abychom byli konkurence schopní.

Museli jsem si rovněž přehodit extraligový zápas s HCH a vyjíždět již v pátek. Nicméně celkově nás Poznaň po letech mile překvapila, kdy se jedná o moderně se rozvíjející město a vzájemné zápasy byly velmi po sportovní stránce obohacující. Původně jsme měli hrát s mužstvem Grunwald dva zápasy, nakonec z polské strany byl zařazen zápas s reprezentací Polska, kteří využili cizího elementu, který je navštívil.

Zajímavou skutečností při absenci klíčových hráčů, byly jednak výkony celého mužstva jako celku a rovněž také individuální výkony a to včetně mladíků. Byli jsme odpracovaným výkonem velmi potěšeni. Uvidíme jak dopadne pohár, ale určitě jsme na dobré cestě. Chce to však dál pracovat.

Grunwald – SK SLAVIA PRAHA 3-3

Góly: Zuna, Hoffmann, Jelínek P.

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M./C, Jelínek M., Rybáček, Lehovec, Dubina, Brzák, Bodnár, Capouch, Plachý, Svatoň, Zuna, Urbanec, Jelínek P., Haken F., Hoffmann, kasl

OMLUVENI/NENOMINOVÁNI:

Svoboda/G – nehrál, ale přípravy se zúčastnil – pomáhal s organizací  (foto- dron) v místě a byl součástí MUŽSTVA, PROCHÁZKA,babický, TOMEŠ, HOFFMANN, DRASTÍK, Zgraja, GRIEBL, DVOŘÁČEK, KOŽICH, VAŇKO, GROSS, JANDÍK, VĚTROVSKÝ, PETSCHAT

K průběhu zápasu:

Utkali jsme se s mužstvem, jež se pravidelně účastnilo základní skupiny EHL a v současné době vede v Polsku 1. ligu. Od úvodní minuty jsme se jednoznačně přizpůsobili rychlosti a tvrdosti hry, a přechody v neutrální zóně byly velmi rychlé. Toto vyústilo ve střelení úvodní branky Čendou Zunou. Během utkání jsme ještě dvakrát vedli. Zápas skončil spravedlivou remízou.

POLSKO – SK SLAVIA PRAHA 4-1 (2-1)

Góly: Urbanec

STŘELEC

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M./C, Jelínek M., Rybáček, Lehovec, Dubina, Brzák, Bodnár, Capouch, Plachý, Svatoň, Urbanec, Jelínek P., Haken F., Hoffmann, kasl

OMLUVENI/NENOMINOVÁNI:

ZUna – Predators, Svoboda/G – nehrál, ale přípravy se zúčastnil – pomáhal s organizací  (foto- dron) v místě a byl součástí MUŽSTVA, PROCHÁZKA,babický, TOMEŠ, HOFFMANN, DRASTÍK, Zgraja, GRIEBL, DVOŘÁČEK, KOŽICH, VAŇKO, GROSS, JANDÍK, VĚTROVSKÝ, PETSCHAT

K průběhu zápasu:

Trochu s obavami jsem přistupovali k tak silnému soupeři jakým je reprezentace Poska. Přeci jenom mnoho klíčových hráčů zůstalo v Praze, kdy navíc Čenda Zuna odjel odehrát utkání do Plzně za Predators a když se v 20 sekundě zápasu vřítil do šance Hoffmi, načež se vzápětí zranil, a tak jsme hráli zápas již hod počátku o dva hráče méně. Úvodem se ještě Urbíkovi podařilo vsítit úvodní branku soupeře a poté již samozřejmě převzali iniciativu zápasu Poláci. Během 10 minut jsme se přizpůsobili rychlosti hry a ač samozřejmě soupeř byl silnější, při každé příležitosti jsme přecházeli do útoku ve větším počtu hráčů při využití rychlého překonání neutrální zóny. Výkon našeho mužstva byl velmi pozitivní, kdy až v závěru zápasu nám začala docházet síla. Utkání však přineslo mnoho  zajímavých podnětů a především pro mnohé mladé hráče mnoho zkušeností.

Tento zahraniční výjezd – přípravu hodnotíme velmi pozitivně, od ubytování (500 m od hřiště), až po tým building na starém městě – procházka + večeře – Starý Rynek. Určitě bychom se chtěli v rámci klubové přípravy opět do Polska podívat.

Ještě jednou děkujeme manažerovi Lukáši Derbalovi za organizaci této zahraniční příprava. Určitě také chceme ocenit přístup Fandy Svobody, který ač věděl, že nebude chytat, chtěl beta být součástí týmu, plus dělal fota a videa z dronu.

S pozdravem

Schilders, Ludvík, Derbal, Stránský

Start a Conversation