SKS na výjezdu – mezinárodní turnaj SUDA CUP 2018,U10,U12,U14 kluci

V sobotu 24.11.2018 proběhl v Hradci Králové mezinárodní halový turnaj  pro kategorie U10,U12,U14.

Ve všech těchto vyhlášených kategoriích se SKS zúčastnila. Jak již je tradicí SKS předváděla ve všech parametrech velmi dobré výkony provázané zábavou všech hráčů.  Opakuji to již několik let, ve Slavii roste výborná generace hráčů, jen je třeba jí rozvíjet a pracovat se všemi hráči, tak aby jednou SKS hrála v kategorii mužů EHL. Vše začíná od dětí a mládeže. To je třeba si uvědomit.

SKS -U10 – pohoda

Bohužel ze strany Pražského svazu pozemního hokeje byl na tento termín posléze přidělen (ač to organizátor soutěží PSPH věděl) první kolo U10 a U12. Pro jistotu bylo SKS přiděleno také pořadatelství u kategorie u U10, to snad abychom si příště rozmysleli někam jezdit.  Družstva U12, U10 jsme tak rozdělila, kdy jedni hráči zůstali v Praze a druzí odjeli do Hradce. Nebyla to konformní situace, nicméně SKS díky své dlouhodobé práci s dětmi a mládeží tuto velkou potíž překonala (v jednotlivých kategoriích má tak dostatek hráčů).  Je nám však líto, že všechny naše děti nemohly hrát na turnaji v Hradci.  O to víc je zarážející a netřeba to více komentovat, když kategorie U12 nakonec v daný termín ani dva zápasy soutěže na zeleném Pruhu nehrálo. Kluci přišli o dobrou zábavu a kvalitní zážitek z mezinárodního turnaje. A to již netřeba slov, že nám nikdo o zrušení dvojzápasu na Zeleném pruhu u kategorie U12 ani neoznámil (prý na nás zapomněli).

SKS U14 – Jelínek -Šplíchal

Za U10 se zúčastnili turnaje Jirka Pekárek/C, Petr Stoklasa, Max Grebenjuk/G, Lukáš Plachý, Štěpán Kožich, Tomáš Kindl

V U12 hráli Adam Pšenička/G, Štěpán Šmíd, Marek Mušinský, Petr Stoklasa, Štěpán Kožich, Matěj Remiš, Lukáš Plachý

Za kategorii U14 pak nastoupili tito borci: Aleš Větrovský/G, Adam Pšenička/G Martin Plachý, Ondřej Dvořáček, Matěj Šplíchal, Martin Jelínek, Petr Kindl, Dan Tichončik,  Štěpán Šmíd, Marek Mušinský, Matěj Remiš,

SKS-U12 na SUDA CUPu

Turnaj probíhal po celý den. První zápas byl naplánován již v 8:20 hodin a vyhlášení bylo ukončeno ve 20:00 hodin. Z tohoto důvodu bylo také pro děti zajištěno oběd (řízek a brambor).

U14 nastupuje

Postupně se U10 střetla s těmi to soupeři: SK HK 08, PH Jičín, Warta Poznaň, HC Zagreb, KPH Rača.  Chtěli jsme se, aby se děti turnajem bavily, což se také stalo, jen nás mrzí, že tam nemohlo být více kluků z SKS (důvod výše uvedený). Konečné 7. místo.

U12 se střetla s SKHK, HC Ciesyn, UKS SP26 Poznaň, HC Zagreb, HC Bohemians, HC Jičín. Opětovně bylo vidět, že halová sezóna začíná, nicméně s výkonem mužstva vládla spokojenost. Škoda, že se turnaje nemohla zúčastnit celé mužstvo U12 SKS. Konečné 4. místo.

U14 se během turnaje utkala s SKPH – mix, SKHK-Boys, KPH Rača, Warta Poznaň, Hc Zagreb – boys, HC Zagreb girls. Rozhodně se nespecializujeme na halovou sezónu. Naším cílem je vychovat hráče pro seniorskou složku SKS s dosažením mezinárodní kvality. Proto se projevila ve určité nedostatky halového pojetí hry, nicméně závěrečné utkání s HC Zagreb – boys, tedy složeninou o rok starších kluků z chorvatských klubů nastínil potencionální možnosti našich mladých borců. Při tomto zápase již se ukazovali některé prvky dospělého hokeje. Konečné 3 .místo.

Nejužitečnější hráči za SKS pro U10 byl vyhlášen Lukáš Plachý, U12 Matěj Remiš, U14 Martin Jelínek.

Děkuji všem rodičům za pomoc (zvláště za odvoz) i těm, co museli zůstat v Praze a dále Petru Kožichovi, který nejen pomáhal s dětmi během zápasu, ale také pískal jednotlivé zápasy.

S pozdravem

Ludvík

Vyhlášení

 

Start a Conversation