SLAVIA hostila kvalitní přípravný mezinárodní „turnaj“

Kvalitní přípravný mezinárodní „mini turnaj“ hostila na svém hřiště SK Slavia Praha, a to v termínu poslední víkendu měsíce března letošního roku. Slavia se tak střetla s mužstvy WKS Poznaň (mistr Polska 2021/22), Kolos Sekvoj (UKR), HC Wien (Aus). V pátek v podvečer jsme se střetli WKS Poznaň, kdy tento zápas jsme si zopakovali dopoledne v sobotu a odpoledne již nás čekal soupeř z Vinice (UKR). Tedy během necelých 24 hodin jsme odehráli 3 těžké zápasy, což e v konečné podobě podepsalo na hře (zvláště proti Kolosu to bylo znatelné). V neděli kolem poledne jsme se střetli s HC Wien. V průběhu čtyřech zápasů jsme protočili na 28 hráčů širšího kádru, přičemž bohužel někteří ani tak z důvodu zranění nemohli do zápasů zasáhnout. Po zápasech v Mnichově tak opětovně tak opětovně byla zajištěna velmi kvalitní příprava.  Samozřejmě  v zápasech máme určité nedostatky, o kterých víme a snažíme se je napravit . Je to však běh na delší trať . Určitě pozitivem, a to velkým, že dostali příležitost celé spektrum mladých hráčů. Tyto zápasy hráče posouvají a samozřejmě to má blahý vliv na hru mužstva jako celku.

Snad jedinou kaňkou na těchto zápasech (vedle herního a výsledkového výpadku s Vinicí – objektivní příčina 3 zápasy za 20 hodin + přestávka mezi druhým a třetím zápasem bylo 90 minut – jinak to nešlo udělat) bylo několik zranění, které si u několika hráčů vyžádá delší léčbu.

Určitě musíme ocenit několik důležitých skutečností. Jednak nutné zmínit manažera mužstva Lukáše Derbala, který dal tento turnaj – zápasy  – dohromady – komunikace s mužstvy, technické zajištění  tak aby to bylo úrovní na turnaji Trophy, což se Lukášovi určitě podařilo.

Dále oceňujeme výbor SKS za podporu, Zdenu Harapesovou za pomoc a v neposlední řádě také našeho báječného kustoda Tomáše za technické zajištění chodu turnaje. Rovněž děkujeme Milanovi Brabcovi za výborné jídlo pro hráče a rovněž děkujeme komisi rozhodčích za nominace jednotlivých extraligových rozhodčí, kteří si před domácí soutěží se dostali do praxe.

pátek 24.3.2023 (18:00)
SK SLAVIA PRAHA – WKS Poznaň Grunwald 1:2
Gól: Svatoň
Sestava: Bogár/G, Hanus M., Dobeš, Lehovec, Jelínek M., Dubina/C, Capouch, Tomeš, Brzák, Kasl, Jandík, Plachý, Urbanec, Svatoň, Bodnár, Jelínek P., Remiš
věkový průměr: 21,5

Páteční zápas se nesl poměrně ve vysokém tempu. Zvláště defenzivní činnosti byly odpracovány. Za zmínku stojí první zápas Matěje Remiše za A mužstvo.

sobota 25.3.2023 (12:30 )
SK SLAVIA PRAHA – WKS Poznaň Grunwald 2:1
Gól: Svatoň, Plachý
Sestava: Hanus T/G, Hanus M., Zgraja, Lehovec, Jelínek M., Dubina/C, Capouch, Tomeš, Brzák, Kasl, Urbanec, Plachý, Svatoň, Bodnár, Jelínek P., Kožich, Jandík
věkový průměr: 25

Sobotní zápas již neměl tak vysoké tempo, ale přeci jedno významné pozitivum tento zápas přinesl. Vítězství na mezinárodní scéně a to se jistě cení.

sobota 25.3.2023 (15:30)
SK SLAVIA PRAHA – Kolos Sekvoj 0:6
Sestava: Bogár/G, Haken F., Lehovec, Jelínek M., Dubina/C, Capouch, Tomeš, Brzák, Kasl, Plachý, Svatoň, Bodnár, Jelínek P., Kožich, Macek, Dobeš
věkový průměr: 21,5

Zápas byl ovlivněn skutečností, že jsem odehrávali již 3 zápas za dvacet hodin, kdy druhý sobotní zápas se odehrál po 90 minutách od předchozího zápasu s Grunwaldem. Bohužel to nešlo rozlosovat jinak, neb jsme hostitelé. Výrazně mladé mužstvo neodehrálo dobrá zápas, kdy jsme celkové působili unaveným dojmem. Premiéru v mužstvu A si rovněž odbyl mladý hráč Andrej Macek

neděle 26.3.2023 (12:30)
SK SLAVIA PRAHA – HC Wien 1:2
Sestava: Hanus T./G, Hanus M., Haken F., Jelínek M., Dubina/C, Capouch, Tomeš, Brzák, Kasl, Jandík, Plachý, Urbanec, Svatoň, Bodnár, Jelínek P., Macek
věkový průměr: 22,5

V poslední zápase obě mužstva si vytvořila gólové příležitosti, kdy hráči z Vídně především v první půli byli více nebezpeční a ve druhé SKS. Každopádně mladé mužstvo SKS nezklamalo.

Závěrem je ještě děkujeme panu Ing. Jelínkovi za pořízení fotografií a nezlomnému srdcaři Fandovi Stránskému, který jako vždy poctivě na věži natáčel zápasy SKS.

S pozdravem

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal, Smolej

Start a Conversation