Slavia na úvod jara vítězně

Tak trochu aprílové počasí, spíše však zimní, nás přivítalo na úvodním zápase zbylé jarní části základní soutěže.  K zápasu lze říci mnohé, nicméně dvě charakteristiky z pohledu SKS lze přeci jenom zmínit: 1) jednak nás trápí rozsáhla absence (zranění, nemoc, pracovní povinnosti -9 hráčů) a 2) velmi těžký terén na hranici regulérnosti. Zatímco s prvním faktorem jsme se vypořádali již před zápasem, kdy ze širokého kádru jsme doplnili mužstvo, ale s druhou skutečností, tedy těžkým terénem, jsme vypořádávali až v průběhu zápasu. Určitě za zmínku stojí návrat Jakuba Griebla po těžkém zranění na „trávníky“ a to po dlouhých 3 letech. Po tak dlouhé pauze odehrál zápas velmi obstojně.

střelci – Urbanec, Procházka
1.4.2023 sobota

HC Hostivař – SK SLAVIA PRAHA 0:2 (0:1)

Góly: Procházka, Urbanec
Sestava: Bogár/G, Jelínek M., Procházka, Capouch, Hanus T., Jandík, Dubina/C, Tomeš, Bodnár, Griebl, Šmíd, Urbanec, Svatoň, Mušinský, Kožich, Jelínek P.

Stručně k zápasu. Důležitým faktorem obrazu hry byl těžký terén. Hostivař zvláště v první poločase působila organizovaně, tradičně houževnatě, a vytvořila si několik trestných rohů. Úvodem zápasu si slávisté zvykali na kluzký terén. Po přestávce jsme navíc obměnili posty a začali hrát na 6 útočníků, přičemž zápas se začal vyvíjet herně jednoznačně ve prospěch SKS, kdy si vytvořila mnoho gólových příležitostí (včetně rohů a nastřelení brankové konstrukce). Poté kdy SKS vsítila druhou branku bylo o zápasu rozhodnuto. Výkon to z naší strany určitě nebyl optimální, nicméně při řadě absencí, jsme rádi, že dostali příležitosti hráči ze širšího kádru SKS a navíc se nikdo nezranil.

S pozdravem

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal, Smolej

Jakub Bogár ze zápasu s Grunwaldem

Start a Conversation