Slavia nezaváhala – z derby odešla zaslouženě se 3 body!

„Derby je naše“ zvolal  toho sobotního rána nejlepší a nejsvědomitější kustod Tomáš v širokém okruhu naší kotliny a neb je to člověk činorodý a pracovitý připravil na svahu za brankou náležitou zápasovou výzdobu v barvách v pravdě sešívaných. Toho dne se střetlo mužstvo SK Slavia Praha  se soudem z Vršovic, tedy zelenobílými, jenž mají ve znaku zvíře z exotického původu.

V týdnu před zápasem SKS řešilo poměrně rozsáhlou marodku, ale tento stav je příznačný pro podzimní období. A jelikož se snažíme budovat poměrně široký kádr, což sebou nese rovněž určitý tlak na hráče a tudíž konkurenci, měli jsme kam před zápasem šáhnout. Ještě dopoledne začalo utkání, a to za pěkného počasí, hráče či slavistické příznivce nejenže potěšil výsledek, ale rovněž produkovaná hra. Utkání se neslo v ofenzivním pojetí, kdy sešívaní rychlým přechodem neutrálního pásma a svižnou a jednoduchou kombinací se dostávali do zajímavých zakončení. Samozřejmě produktivita by mohla býti mnohem lepší, ale k tomu je delší cesta a buďme pokorní. K dokreslení obrazu hry sdělíme toliko, pakliže i náročný fanoušek Stanislav Capouch uvedl, že  “ ….hra byla rychlá a líbila se mu…“, pak veškeré další komentáře jsou zbytečné. Přeci jenom na závěr, vítezství bylo objektivně tentokrát zasloužené, nicméně nepřeceňujeme jej a jdeme dál.

Bohemians – SK SLAVIA PRAHA  1- 4 (1-1)

Góly: Vacek, Bodnár, Svatoň, Plachý

Rozhodčí: Tóth, A.Větrovský – oba podali standardní velmi dobrý výkon. Samozřejmě pohled SKS odpískanou penaltu vůči sešívaným se odlišuje od oficiálního rozhodnutí, nicméně uvědomujeme si, že rozhodčí to mají těžké a mají na rozhodnutí malý zlomek času.

Sestava:

Bogár/G, Vaňko, Hanus M., Zgraja, Capouch, Jelínek M., Dubina/C, Brzák, Bodnár, Lehovec, Kasl, Plachý, Procházka, Svatoň, Vacek, Šmíd

Stručně k zápasu:

Slavia odehrála velmi slušně 2,3,4 čtvrtinu. V první čtvrtině z naší strany jsem se pomalu dostávali do tempa. Zde nutno vyzvednout dobře defenzivně hrajícího záložníka Kryštofa Bodnára, který nás podržel v první čtvrtině, kdy soupeř přes přímočarého Ondru Soukupa vedl útočné steče. Nicméně od konce první čtvrtiny se Slavia dostala ke své rychlé kombinační hře s poměrně mnoha průnikovými nahrávkami. Samozřejmě mohlo ze strany Slavia mohla některé útočné akce lépe zakončit, ale i na to lze nahlížet pozitivně, když samotné útoky jsou zakončeny, ale nebylo vybráno ideální řešení k zakončení. Na tom se dá pracovat. Objektivně je však nutné tentokráte uvést, že Slavia vyhrála zaslouženě.

A Kustod Tomáš si pak mohla obléci tričko – „Derby je naše“

Děkujeme Ing. Petru Jelínkovi za pořízení fotografií.

S pozdravem

za realizační tým Ludvík

Start a Conversation