Slávisté postoupili do Trophy!

Ve středu, 16.5. ráno se muži vydali do švýcarské Ženevy na Pohár mistrů evropských zemí. Cesta byla dlouhá avšak vcelku pohodlná a to díky vozidlům zajištěným naším sponzorem UNGERMAN TSK, s.r.o.

Den po příjezdu se muži již byli tradičně proběhnout před snídaní. Odpoledne si vyzkoušeli hřiště a poté si zahráli přátelské utkání s Portugalci.

První den turnaje hráli slávisté s týmem z Dánska. Přestože většinu zápasu udávali tempo, měli více šancí a soupeř skoro žádné, zápas skončil 2:3 pro tým Slagelse HC.

Druhého dne muži nastoupili proti Liticím připraveni odpovědět na poslední ligové kolo, ve kterém prohráli v Liticích 2:4. Bohužel jich hrálo o jednoho hráče méně, protože Jakub Kyndl odešel z pátečního zápasu s nataženými vazy v koleni. Muži to zvládli i bez něho, ale naneštěstí s dalším zraněním, a to přesněji David Vacek s rozseklou bradou. 🙈 Konečný výsledek 2:0.

V neděli si slávisté poradili s domácím týmem Servette HC 1:0, kdy si také zahráli zatím nejlepší hokej za tento turnaj. 🏑👌

Zápas začal pasivní hrou ze strany sešívaných, kdy ze soupeřovy chyby dokázali vytěžit penaltu a následně gól.S každou minuout naši muži začínali aktivněji napadat, a vytvořili si tak několik gólových šancí, které bohužel neproměnili. Soupeř jich měl také několik, dokonce měl dva rohy, ale vše se naštěstí podařilo ubránit a udržet tak vedení až do konce zápasu.

Nutno podotknout že slávisté začali zápas úplně jiným obranným postavením, které soupeřovi, jak se zjistilo po předešlé video analýze domácích, dělalo velký problém a muži si ho hned po pár minutách osvojili.

V posledním zápase turnaje nastoupili muži proti chorvatskému týmu HAHK Mladost. V tomto zápase se hrálo o postup do Trophy.Slávisté nastoupili nabuzení z předešlého dne a hned v prvním čtvrtině vsítili první branku. Po konci poločasu stav zápasu 3:0.

Chorvaté se vždy na začátku čtvrtiny pokusili o press, avšak se jim nedařilo a také fyzicky již na naše svěřence nestačili.Sešívaní si ještě vybojovali několik šancí, kdy nejblíže ke gólu měl Martin Babický, který svým golfovým úderem rozezvučel břevno.

Konec zápasu 3:0.

Slavia jde do Trophy!!!

 

Muži se ještě po zápase utkali v pivní štafetě s domácími, tam bohužel vytrénovaní švýcaři měli navrch. 😄

 

Fotky z turnaje

Výsledky ostatních zápasů turnaje.

Start a Conversation