Soustředění dívek – U9, U11, U13

9. – 14. 8. 2015, MALÁ SKÁLA

Tak jako loni, i letos jsme odjeli na soustředění vlakem z nádraží Praha – Vršovice. Cílová stanice byla opět Malá Skála, kde kromě pěkného ubytování máme k dispozici nejen hřiště, ale i bazének. Ten jsme letos díky velkému vedru pořádně prověřili. A byli jsme za něj moc rádi.

Kvůli počasí jsme byli nuceni uzpůsobit program celého soustředění. Trénovat jsme chodili co nejdříve (jednou dokonce i v 7.15 hod). Tréninky jsme zaměřili spíše na technické hokejové a atletické dovednosti, kruhové tréninky, obratnost, dynamiku, sílu a koordinaci. Po dopoledním tréninku jsme s radostí naskákali do bazénu a zdokonalovali plavecké disciplíny. Po odpoledním odpočinku jsme se opět věnovali hokeji, hrám a závěr patřil samozřejmě opět bazénu.

Ve středu jsme vyrazili na výlet podél řeky Jizery do vesničky Líšný a absolvovali zde exkurzi v „korálkárně“ LIGLASS, která se zabývá výrobou ručně vinutých perel, skleněných šperků, skleněných kamenů, figurek, květin a svítidel. Všichni jsme sledovali přímou výrobu té krásy a holky si na závěr mohly samy také sestavit drobný dárek – náramek nebo náhrdelník. Komu se nechtělo navlékat korálky, tak si památku mohl koupit za velmi příznivé ceny. Cestou zpět jsme se osvěžili v Jizeře a po večeři ještě probíhaly drobné míčové hry na hřišti.

Čtvrtek patřil soutěžím – hokejovým i atletickým, hře a samozřejmě opět i bazénu. V poslední podvečerní trénink proběhla, stejně jako loni, hra FAMFRPÁL, která se holkám moc líbila. Po večeři (tak jako každý den) holky předvedly nacvičené scénky a písničky, společně jsme si zazpívaly s Martinem za doprovodu jeho kytary a nakonec jsme holkám předali drobné dárky a sladkosti, které jsme pro ně připravili.

Během soustředění jsme navštívili i LESNÍ HŘBITŮVEK, který se nachází kousek od našeho hotelu. Zde odpočívají významné osobnosti Maloskalska.

Myslíme, že soustředění se nám letos opět vyvedlo, holky byly moc fajn, něco jsme se naučili, více jsme se sžili a prožili jsme moc hezké chvilky.

Na střípky z celého soustředění se můžete podívat skrze kvantum fotek, které jsme pro vás nafotili a uložili v tomto odkazu na Rajčeti:http://hokejslavia-deti.rajce.idnes.cz/Soustredeni_U9%2C_U11%2C_U13_-_Mala_Skala_2015_9.-14.8./

Ajka, Terez, Martin, Adél, Lucka, Renda

Start a Conversation