Soustředění kluci U12,U15, 2018, České Budějovice

Nastávající sezóna bude dobrá, dalo by se říci po absolvování letního soustředění, které se uskutečnilo před týdnem (20.8-24.8.2018) v areálu TJ Meteoru v Českých Budějovicích. Letos jsme se rozhodli uspořádat soustředění pouze pro kategorie U12, U15. Důvodem tomu bylo proto, že jednak došlo k zorganizovaní soustředění na rychlo a s ohledem na skutečnost, že SKS v jednotlivých kategoriích má poměrně dost dětí,  bylo by nutné zajistit více  náležitého dozoru, což tak krátké době zorganizování nebylo možné.  Omluvenek z účasti obou kategorií dorazilo pouze pět, což s ohledem na skutečnost, kdy jsme začátkem června dávali dohromady soustředění je jistě potěšující, kdy je zjevné, že kluci mají rádi hokej, kolektiv a SKS.

podchod na plavání
před budíčkem

 

Soustředění se tak zúčastnilo na 24 dětí (mládeže)  SKS. Oficiální zahájení soustředění bylo v pondělí v 10:00 hodin, nicméně již v neděli již většina hráčů byla na místě. Vzhledem k letošním teplotám můžeme říci, že nám počasí vyšlo a ač bylo vedro, jednotlivé tréninkové jednotky (a bylo jich celkem 8) jsme zahajovali většinou v 8:30 a pakliže byl odpolední trénink s ohledem na počasí začínal v pozdní odpoledne.

oblíbené cvičení

V průběhu týdne jsme  také po dopoledním tréninku navštívili místní venkovní plavecký bazén, včetně krátké návštěvy centra Českých Budějovic, na zmrzlinu došlo také. Ve středu po dopoledním tréninku jsem vyrazili na výlet do Českého Krumlova. Děti si tak mohly v přímém přenosu podívat jak lze učinit z přirozeně letně svěžího historického města živý skanzen pro turisty, nicméně opět na zmrzlinu došlo, též.

na plavečáku
SKS a nejstarší část Budějovic
zmrzlina býti musela

Byli jsme rádi, že přijal pozvání kondiční trenér A mužstva Marek Brada ve středu večer dorazil do Budějovic. Následující den, pak v jednotlivých blocích se věnoval naší mládeži v rozvoji (ukázky možností) tělesného korpusu. Bylo to příjemné zpestření a Markovi tímto děkujeme.

zpevníme se
letící předmět

 

Filip s Matějem při hře

V neposlední řadě je nutné poděkovat všem rodičům, za podařenou logistiku – odvoz a přívoz děti do místa konání. Zvláštní poděkování pak náleží manželům Dobešovým  za pomoc při přepravě veškerých sportovních tréninkových pomůcek do Českých Budějovic tam a zpět. Také bychom chtěli poděkovat paní Lence Šmídové za opatření a vybavení obsáhlé lékárničky.

osvěžení pod splavem za bedlivého dozoru – Fanda v řece
soustředění 2018, SKS, U12,U15
Jakub Lauš

Nutno také uvést, že TJ Meteor České Budějovice nám vyšla ve všem vstříc. Prostředí je pro děti naprosto ideální, kdy se jedná v podstatě o uzavřený prostor, na hřišti můžeme být jak dlouho chceme jak při tréninku, tak po tréninku. Jídlo jsme měli v místní restauraci Meteor, kdy tímto bychom chtěli poděkovat a pochválit jídlo i ochotu personálu. Již bylo zmíněno, že nám vyšlo počasí, nepršelo, nebyla zima v noci, tedy vše jak má být. Tak snad příště.

S pozdravem

Miroslav Ludvík, František Stránský, Jan Urbanec

Urbík a medicimbal !

Start a Conversation