STARŠÍ ŽÁCI – „DOUBLE“ po hale ZLATÍ i VENKU!

Starší žáci, po titulu z haly,  se minulou sobotu stali také MISTRY ČR v pozemní hokeji (venku).

Nutno říci, že soutěž vyhráli zcela zaslouženě. V minulé sezóně, kdy skončili na druhém (v hale na třetím) místě, letos zcela ovládli obě soutěže, kdy jednak herně, ale také výsledkově sdělovali, že ve Slavii roste velmi slibná budoucnost. Jak již dlouho let opakuji, pro mě a trenéry kluků, je pro nás hlavní hledisko – kolik mezinárodně konkurenčně schopných kluků, bude schopné hrát na mezinárodním poli. Bohužel velké množství trenérů a činovníků v ČR  stále slyší jen a jen na výsledky za každou cenu.  V mládežnických kategoriích samozřejmě rozhoduje i věková skladba jednotlivých týmů. Nutno říci, že Slavia v tomto ohledu měla mužstvo poskládáno velmi příznivě. Nicméně, když před 5 lety jsem přišel do SKS měly ostatní týmy z tohoto hlediska navrch. Přestože jsem si vědom výhody věkové složení, nicméně měly ostatní oddíly lepší výchozí pozici před lety a je otázkou jak tuto výhodu využily…. Proto z tohoto hlediska je mistrovské “ double“ důležitou zpětnou vazbou  nikoli pro nás trenéry SKS, ale především pro ostatní oddíly. Zkráceně – aplikujeme Horsta Weina,  i když má někdo z tohoto stále osypky, tak  je zjevné, že se toto projevuje v herní činnostech a myšlení mladých hráčů.

K charakteru mužstva U15 SKS lze říci toto –  jelikož nejstarší hráči jsou velmi pracovití, ambiciózní, tak toto mělo pozitivní vliv na všechny mladší hráče  mužstva, kdy ostatní mladší kluci se k tomu přístupu přizpůsobili. Tréninkové jednotky pak měly svojí kvalitu, kdy byly nejen zábavné, ale i již sportovně výkonnostní. Na 90 % mužstva pak trénovalo 4 týdne (2xSKS hokej, 1 x SKS atletika, 1 x centra hokej). V mužstvo také nebyl žádný hráč, který by úsilí kluků shazoval.

po poděkování divákům

Snad s jedinou činností, kde by mělo přijít zlepšení bylo zakončení – důraznější. Kluci si v každém zápase vytvořili  mnoho šancí – kdy se postupně učili – roztahovat  hru, hráli tzv. base line, využívali  tzv. hot. zone, osobní obrana  (až na vyjímky), tvořili tzv „L“ – neriskantní nahrávky, zjednodušování, zrychlování hry, kolmice …atd. Během poslední roku tak kluci udělali velký výkonností vzestup, kdy pomalu přecházeli z „dětského hokeje “ k jeho dospělejší formě. Toto se projevilo s nejsilnějším soupeřem z Rakovníka, kdy ve velmi pěkném domácím zápase (venku 2:2 – po nevyužití velkého množství vypracovaných šancí) porazili mužstvo Rakovníka 10:4 a ve druhém poločase zjevně na hřišti dominovali, kdy veškerá zakončení byla velmi důrazná. Z tohoto je vidět posun kluků v koncentraci na zápas. K přechodu na dospělejší hokej pak došlo v zimní přestávce, kdy dlouhodobě již trénujeme nepřetržitě venku i během zimy  za každého počasí, kdy využíváme volnější plochu k cvičením zaměřených na úderovou techniku, na vnímání celé plochy hřiště…atd.

K celé sezóně lze říci, že mužstvo pouze 2 x prohrálo, a to jedenkrát v první zápase proti Hostivaři, kdy kluci útočili a soupeř chodil pouze do brejkových situací a dále jedenkrát v hale proti Rakovníku. Budeme- li počítat všechny zápasy v hale a venku (včetně turnajů), pak hráči SKS ze cca 45 utkání pouze 2 výsledkově klopýtli, nicméně herně, což mě zajímá více, byl jednoznačný herní progres od počátku roku.  Jak již bylo výše uvedeno, především zakončení nám dělalo problémy a přestože mužstvo nastřílelo cca 200 gólů ve venkovní soutěži, v tomto ohledu je nutné na věc nahlížet více důrazněji.

tabulka C – nadstavby

7. President

8. Hradec Králové

9. Mnichovice

10. Olomouc

11. Kadaň

12. Meteor České Budějovice

Starší žáci sehráli během sezóny několik mezistátních zápasů, a to v hale na SUDA Cupu v Hradci Králové, kde se střetli se dvěma polskými týmy, v Praze pak hrálo spojené mužstvo mladíků z U15 a někteří mladší žáci proti Chemnitzu, naše U14 pak odehrála v Itálii velmi úspěšný mezinárodní turnaj a v neposlední řadě kompletní mužstvo starších žáků sehrálo v kategorii U16 turnaj Norimberku s místním klubem, Stuttgartem Kickers, HC Mannheim, kde jsme mohli porovnat s vrstevníky z Německa. Komparace po technické stránce, herního myšlení dopadla velmi dobře.

ze zápasu se Stuttgartem

 

Ještě k zápasu s Rakovníkem. Dne 10.6.2018 na SKS se odhrálo v odpoledních hodinách velmi důležité utkání s HC Rakovník 1972, které velmi kvalitní z obou stran, nicméně druhý poločas již byl zcala v režiii SKS.

SKS – Rakovník 10:4 (3:2)

Góly: 3 x Dubina, 1 x Plachý,  3 x Toms, 2 x Brzák, 1 x Dvořáček,

Sestava:

Kos/G, Jelínek P., Jelínek M., Šplíchal, Gross, Toms, Petschat, Vaňko, Dubina/C, Brzák, Dvořáček, Plachý

Omluveni:

Haken T., Haken F, Větrovský, Vitošek

Zápis z utkání SKS- Rakovník dne 10.6.2018

Dne 16.6.2018 (sobota) pak mělo býti odehráno poslední utkání letošní sezóny starších žáků, kde soupeřem mělo být družstvo Bohemians. Bohužel, v pátek ve 21:02 hod. mi poslal SMS zprávu trenér Bohemians (21:00 zmeškaný telefon) s tím, že ruší zápas, neboť má zraněné hráče…o tomto důvodu si myslím si o tom své. Toto naprosto nesportovní chování ze strany Bohemians, kdy nenastoupilo k utkání, pokazilo závěr sezóny všem hráčům SKS, neboť se na utkání velmi těšili a v případě vítězství Rakovníka nad Hostivaří (hrajícího hodinu před plánovaným utkáním BOH- SKS) mohli na hřišti oslavit vítězství v soutěži. Tedy jednání Bohemians, zastoupené jejich trenérem, pokazilo všem to, proč se kolektivní sport hraje – sdílení  společné radosti, tedy nejen z vítězství v zápase, ale v celé soutěži. Kluci pracovali poctivě několik let, a o toto byli takto nesportovně připraveni. Navíc se mělo 6 kluků odcházejících do dorostu loučit v posledním zápase. Nejsmutnější na celé věci je, že ze strany Bohemians, potažmo jejich trenéra, nezazněla alespoň elementární omluva.

Předání poháru a medailí tak proběhne až dne 2.9. (předpokládám).  Starší žáci a mladší žáci absolvují soustředění v Českých Budějovicích 20.-24.8.2018.

Ještě bychom chtěli poděkovat popřát hráčům odcházející do dorostu: Patrikovi Dubinovi/C, Petrovi Jelínkovi, Jakubovi Kosovi/G, Adamovi Vaňkovi, Janu Brzákovi, Marcu Vladimíru Grossovi,  ať se hokejem baví ještě mnoho let, či aby

se propracovali do repre U18,U21 či do seniorské reprezentace, ALE TAKÉ ABY ZA PÁR LET HRÁLI SE SLAVII NEJVYŠŠÍ EVROPSKOU KLUBOVOU SOUTĚŽ – EHL.

Užijte si prázdniny!

S pozdravem

Ludvík, Stránský

Start a Conversation