Starší žáci – sezóna 2020/21 hodnocení

Poslední zápas zkrácené – upravené sezony kvůli Covidu, naši mladí borci odehráli proti svým vrstevníkům z HCH. V zápase navázali na velmi dobrou hru z předchozích zápasů jara. V konečné tabulce nadstavbové části se umístili na konečném 4. místě.  Nicméně, nikdy nebylo cílem v dětských a raných mládežnických kategoriích honit se se za konečným pořadím. S ohledem na velmi mladý věkový průměr mužstva, bylo 4. místo v letošní sezóně odpovídající fyzickým dispozicím mužstva. V první řadě je pro nás klíčové vychovat hráče pro mezinárodní úroveň, kdy si nyní dovolím již říci, že se nám toto daří.

O věkovém a talentovaném složení mužstva svědčí fakt, že  čtyři  hráči U15 spadají zároveň do kategorie mladších žáků. Hráči F. Toms, A.Grebenjuk, P. Stoklas, L. Plachý suverénně vyhráli kategorii mladších žáků – Mistři ČR 2020/21. Naopak hráči Dvořáček, Kindl, Tichončik, či ještě o rok mladší Mušinský a Šmíd se podíleli na zisku titulu MISTRA ČR v kategorii U18 pro sezónu 2020/21. Nicméně nutno zdůraznit, že celkově mužstvo nebylo optimálně věkově složeno, tak aby fyzicky mohlo být konkurenční silově /věkově starším mužstvům.

Přes zimu a na jaře jsme zvyšovali tréninkové úsilí, kdy na programu byly individuální tréninky, tréninkové fyzické týdenní plány, dobrovolné neděli tréninky, navíc kluci zesílili (vyrostli) to vše se poté sečetlo a při jarních utkání s pozdějším mistrem (TJ Litice Plzeň), kde tomuto mužstvu byli naši mladíci přinejmenším vyrovnaným soupeřem.

Poslední zápas jara nadstavbové části:

SK Slavia Praha – HC Hostivař  10-1 (6-0)

Sestava: Lauš/G, Mušinský/C, Šmíd, Dvořáček, Kožich, Macek, Toms, Grebenjuk, Stoklas, Plachý
Omluveni: Dobeš, Pšenička, Kindl, Tichončik, Jarolím, Gerold, Šabacký
Do dorostu odcházejí tři hráči Dvořáček, Kindl, Tichončik. Mužstvu bude nyní doplněno o další mladíky, kdy v kádru budeme mít příští sezónu 2021/22 na 16 hráčů.

Sezónu začínáme již příští týden  – soustředění v ČB.

S podzravem

Ludvík

 

Start a Conversation