Tip č. 1 – Správné držení hole při vedení a přijímání míče

Každý týden se můžete těšit na jeden trénérský tip, otázku či téma k zamyšlení od Karolíny Kříženecké. Budeme rádi, když si některá cvičení vyzkoušíte sami na tréninku a pošlete nám k nim své komentáře či natočená videa. Cílem trenérského koutku je vzájemně se inspirovat a vychovávat kreativní, rychlé a chytré hráče.

Karolína Kříženecká je trenérkou 1. třídy, držitelkou trenérských certifikátů FIH a EHF a spolu s Michalem Tomsem trenérkou týmu žen SK Slavia Praha. Více si o Karolíně můžete přečíst v tomto článku, kde jsme ji řádně vyzpovídali.

 

Tip č. 1 – Dbejte na správné držení hole při vedení a přijímání míče

Foto: Miloš Březina

Vedení:

  • Základem je otevřené postavení paží – lokty od těla, míč vedeme před sebou tak, abychom periferně viděli míč, i co se děje na hřišti…
  • Vedení míče před tělem umožňuje rychlou změnu pohybu doleva i doprava, ale i zaseknutí a pohyb zpět a také možnost v pohybu přehodit soupeřovu hůl (Podle staré školy pozemního hokeje se míč vodil vedle sebe, abychom si ho kryli před soupeřem. Tento způsob nám však znemožňuje rychlou změnu směru pohybu do obou stran.)

Příjem:

  • Stejné pravidlo platí i pro příjem míče – chytat před tělem a pokud možno dále od těla, aby bylo možné mít hlavu stále nahoře a sledovat dění na hřišti. V momentě, kdy chytám míč příliš blízko u nohou, skláním hlavu a ztrácím přehled, což ovlivňuje rychlost mého rozhodování, co udělám s míčem dál.

 

Poznámka: Hráč by si měl při vedení i příjmu míče stále vidět levý loket.

Start a Conversation