Tip č. 2 – Jak trénovat přijímání míče v rychlosti

V prvním článku jsme si přijímání a vedení míče vysvětlili z té teoretické stránky, nyní je načase ukázat si, jak tyto dovednosti trénovat a na co při cvičení nejvíce myslet.

 

Tip č. 2 – Jak trénovat přijímání míče před tělem v rychlosti a nutit hráče mít zvednutou hlavu?

Hráč u míčků přihrává přesnou přihrávku druhému hráči, který posouvá míč na třetího hráče před kuželkami. V momentě, kdy druhý hráč přihrává třetímu, hned mu ukáže, na jakou stranu kolem kuželek má jít – doprava (následuje střela bekhendem) nebo doleva (střela forhendem). Trenér sleduje příjem míče před tělem, nutný je příjem se zvednutou hlavou a také rychlost provedení – změny směru pohybu.

Pro ztížení cvičení přidáme hráče/trenéra za branku, který ukazuje, kam má hráč s míčem vystřelit (opět nutnost mít zvednutou hlavu). Toto cvičení je možné provádět i bez brankaře a je vhodné pro všechny věkové kategorie a také pro venkovní i halový hokej (mění se technika střelby).

 

Pokud zde během následujících týdnů stále neuvidíte odpověď na něco, co by vás opravdu zajímalo, určitě nám napište. My to s Kájou prokonzultujeme a v následujících dílech vysvětlíme jak na to, popřípadě připravíme nějaké cvičení, které vám s tím pomůže.

Start a Conversation