Tip č. 5 – O výsledku mohou rozhodovat nájezdy. Jak je trénovat?

Nájezdy se sice nekonají každý zápas, ale jak jste si mohli při posledním Final four všimnout, jsou velmi důležité. Tak proč je také nenatrénovat, že?

Po zmínce Final four musíme ještě vychválit výkon golmanky Andrey Vančurové, která svůj tým podržela v tu nejhorší chvíli. Díky Andy!

 

Tip č. 5 – O výsledku mohou rozhodovat nájezdy. Jak je trénovat?

Psychický tlak, jaký je na hráče kladen při rozhodujících utkáních, nelze bohužel 100% simulovat v tréninku. Co však můžeme v tréninku připravit, je technika provedení nájezdů. Moje doporučení je natrénovat maximálně dvě varianty podle základního chování brankaře – zůstává v bráně nebo vybíhá z brány, případně kam…Ačkoliv největším soupeřem bývá právě vlastní psychika, je často vidět, že hráči/hráčky si nejsou jistí/é technickým provedením, což je pod psychickým tlakem ještě více paralyzuje. Co s tím? Trénujte nájezdy jako dril! Věnujte v tréninku dostatek času zautomatizování pohybů – stačí kolem kuželů, bez brankaře. Každý hráč, se kterým se počítá, že půjde na nájezd, klidně 20-30x jednu variantu a 20-30x druhou. A v každém tréninku pak dejte takovému hráči maximálně 1-2 možnosti, aby šel na brankaře, aby si uvědomil, jak moc důležité je nájezd proměnit!

Start a Conversation