Tip č. 6 – Při zápase je jenom minimum rovných sprintů. Tak je tolik netrénujte!

Zimní příprava se blíží a s ní i trénink zaměřené hlavně na fyzickou stránku hráčů. Máme tedy pro vás radu, na kterou mysletě během zimy. ?

 

Tip č. 6 – Při zápase je jenom minimum rovných sprintů. Tak je tolik netrénujte!

Podle statistik se až 90% všechy pohybů na hřišti neodehrává po rovných linkách. Přesto se často vracíme ke staré škole a v přípravě běháme jenom rovné sprinty. Stačí se podívat na pohyb útočníků v soutěžích vyšší úrovně, ti se bez změny směru pohybu a náběhů do kruhu v obloucích různého poloměru neobejdou. Toto je ukázka jednoho cvičení, kterým můžeme zlepšit rychlost změny směru pohybu hráčů.

Potřebujeme dva hráče a dva míče (viz obrázek). Oba hráči mají hokejky. Červený hráč přihrává žlutému a sprintuje šikmo ke kuželce. Žlutý hráč míč přijme, nechá ho ležet na místě a běží bez míče slalom mezi kuželkami. Nyní se jejich role vymění. Žlutý přihrává červenému, žlutý běží šikmo sprint a červený slalom. Vzdálenost mezi modrými kužely je cca 10-12 metrů na délku a cca 8 metrů na šířku. Podle věkové kategorie a fáze přípravy stanovujeme časové limity. U dospělé kategorie například 3 x po jedné minutě s pauzou 30 sekund.

 

Poznámka: Mějte vždy v zásobě míče navíc, aby se kvůli špatné přihrávce či zpracování nesnížila intenzita cvičení.

Start a Conversation