Turnaj U15(U16)kluci/holky v Norimberku 2019(březen)

Konečně jsem se dostal k tomu, abych napsal pář řádek k mezinárodnímu srovnání naší mládeže se zahraničním. Jako již minulý rok, díky manažerským schopnostem Lukáše Derbala, jsme se mohli zúčastnit jednodenního přátelského klání v Norimberku. Mini turnaj pořádal místní klub HG Norimberk. Do Německa jsme odjeli s kategorí U15 (dle mezinárodních pravidel se jedná o kategorii U16 – tedy mladší dorost).

Mladé pušky: Matěj Remiš, Marek Mušinský, Štěpán Šmíd

Na programu tak čekal obě družstva kluků a dívek dvojzápas (trojzápas) s  kluby z Německa. Konkrétně se kluci utkali s HG Norimberk a Stuttgarten Kickers; dívky pak s HG Norimberk,Stuttgarten Kickers,TG Frankental. Obě slávistická družstva v mezinárodním srovnání rozhodně obstála.

ze zápasu s NGN

Zápasy ukazaly, že jsem konkurečně schopní v individuální technice (někteří mladí hráči soupeře převyšovali), myšlení a naopak je zjevné, že škola hokejové velmoci se projevuje v lepší příjmu a krytí balonu.

šance Marek Mušinský

Pakliže se nyní budu vyjařovat k utkáním kluků, rád bych vyzdvihl skutečnost, že ze 15 hráčů, pouze dva do té doby hráli na velkém hřišti. Dale za kluky nastoupili tři mladíci z nižší kategorie Šmíd, Remiš, Mušinský, kteří si počínali ke svému věku na hřišti velmi obstojně. Celkově pak vzájemná utkání byly otevřená se zcela vysunutou obranou. Podporujeme osobní odvahu a myšlení hráčů, roztahování hry jak do šíře tak délky….atd. Dále je také zmínit zdravé sebevědomí na mezinárodní úrovni, kterou se hráči SKS prezentovali. Jistě na hře bylo mnoho chyb, ale stále se kluci učí a na pochybení mají právo.

šance Tomáš Haken, Ondřej Dvořáček

Abych mohl objektivně napsat tento článek, včera jsem si pustil zápas SKS – Stuttgarten Kickers a rozhodně mě opět mile překvapila celopološně dobrá hra SKS. Zápas na úrovni přátelského klání nebyl vůbec špatný z obou stran. Nutno však konstatovat, že po turnaji došlo k umělému zásahu do mužstva a 15-letý Pepa Toms byl přesunut do „A“mužstva mužů. Z tohoto zásahu se pak mužtvo SKS U15 nevzpamatovalo (sebevědomí) a turnaj v Norimberku, lze tak považovat za vrchol mužstva U15 2018/19. Jinak dvojzápas odehrálo mužstvo SKS v kategorii U16 – mladší dorostenci, ve věkovém průměru 14 let. Opět další bonus do budoucna.

Defenzivní roh – všemu šéfuje Aleš Větrovský/G

K holkám bohužel nemohu napsati ničeho, neboť utkání probíhala současně. Každopádně, to co se napsalo výše ke klukům platí i u dívek.

Pepa Toms, Martin Plachý, Ondřej DVořáček

Problém, se kterým lze pracovat, je právě skutečnost, že vrcholové oddíly v Německu si následně v dorostenecké a dospělé kategorii stahují nejlepší hráče. Ligová soutěž, která je z tohoto důsledku velmi kvalitní, pak determinuje další idividální výkon a rozvoj hráčů …atd. Tomu můžeme v současnosti konkurovat z pohledu oddílu pouze častými mezinárodními srovnáními a náročností na trenéry. Jestliže SKS chce být úspěšným oddílem a překonat svůj regionální stín musí jít dál v rozvoji sportovní stránky a to na všech úsecích.

pěkná akce – obsazení hot zone – šance Tomáš Haken

kluci:

SK SLAVIA PRAHA – STUTTGARTEN KICKERS 2:2 (0:0) 

Góly: 2x Toms

HG NORIMBERK – SK SLAVIA PRAHA 2:1

Sestava:
Větrovský/G, Šplíchal, Jelínek, Haken F., Remiš, Vitošek, Toms/C, Dvořáček, Kindl, Tichončik, Šmíd, Petschat, Haken T., Mušinský, Plachý;
trenér: Ludvík, Stránský
Pepa Toms – gól

holky: (výsledky nevím)

SK SLAVIA PRAHA – STUTTGARTEN KICKERS

HG NORIMBERK – SK SLAVIA PRAHA

SK SLAVIA PRAHA -TG Frankental

sestava:

Danešová, Dědková, Fričová, Hořešovská Karolína, Hořešovská Kateřina, Kadlecová Eliška, Kašparová Adéla, Kašparová Anika, Merxbauerová, Nová Linda, Nová Lucie, Šmídová, Šnourová, Šplíchalová, Vitošková, Rebcová, Šimková, Žižková;
trenér: Capouch, Žaludová
Pepa Toms gól 2

Dále bych chtěl poděkovat panu Ing. Petrovi Jelínkovi za pořízení fotografií. Od holek jsem od března žádné fotky nedostal.

Ještě je třeba zmínit a poděkovat našemu letitému výbornému řidiči autobusu a podporovateli pozemniho hokeje Pepovi Lukšovi.

Financování zájezdu tentokrát bylo opět vícezdrojové. Jednak na cestu přispěl výbor (chvála mu), rodiče a kluci také dostali příspěvek od trenérské pokladny.

MArtin PLachý

ONdřej Dvořáček – v lednu již ohlásil návrat po nemoci – těšíme se

Ještě je třeba poděkovat výbornému mladému rozhodčímu Michalovi Pivkovi, který jen s námi na tento zájezd a odřídil většinu zápasů.

Speciální poděkování zaslouží Lukáš Derbal, který vše zařídil…je na něho spolehnutí. Díky.

Aleš Větrovský – krátky skluz
Partička na výjezdě

Pozvánka:

Manžer „A“ mužstva mužů LUkáš Derbal opět zajistil jarní zápasy s HG NORIMBERK. Tentokráte Bavoři přijedou do Prahy. Bohužel přijedou pouze s kategorieí kluků. Ve dnech 20.-22.3.2019 se tak naši borci U15(U16) střetnou s HGN dvakrát v sobotu a v neděli. Páteční zápas přenecháme CENTRU rozvoje mládeže. Na utkání jste všichni srdečně zváni.

S pozdravem

Ludvík,Stránský

Martin Jelínek – opora

Stuttgart – gól
Stuttgart gól 2
Matěj Šplíchal, Pepa Toms, rozhodčí Michal Pivko

Honzík Vitošek

Martin Jelínek a Štěpán Šmíd

pěkná akce – nedotažené – chyběl tomu gól
na střídačce: zleva Tomáš Haken, Filip Haken, Martin Jelínek, Michael Petschat, Petr Kindl, Jan Vitošek

velká naděje SKS – Jan Vitošek

šance Michael Petschat
Martin Plachý a ukázková klička do Forhandu
trochu z jiného soudku – příprava ze srpna 2019 – Marek Mušinský
SKS U15 2018/19

na jaře 2020 opět NGN, tentokráte doma

Start a Conversation