U15 – 3.-4.kolo, předvánoční

V sobotu 14.12.2019 se v hale na pražském Chodově uskutečnily poslední dva zápasy starších žáků v letošním roce. Soupeřem klukům tentokráte bylo mužstvo Litic „B“ a Presidenta. Opakuji to pokaždé, naším cílem nejsou výsledky, ale rozvoj jednotlivých hráčů s důrazem na jejich přirozený vývoj. Pakliže se k tomu přidá výsledek, je to sice fajn, ale v konečném hledisku nás spíše zajímá, jakým způsobem hráči řešili herní situaci, či zdali je mají správný příjem nebo nahrávku, pohyb… atd. Je tu mnoho aspektů, které jsou pro vývoj hráče důležitější než výsledek. Samozřejmě, že kluci se pomocí výsledků srovnávají s ostatními mužstvy, to je v pořádku, ale potřebujeme vychovat hráče pro mezinárodní úroveň, navíc tak aby to kluky bavilo i ve 30 letech.

Jak již jsem v minulosti psal. U mužů „A“ jsme na počátku velké generační výměny. Tato velké výměna se bude také za 2 roky týkat ročníku 2004, za 3 roky ročníku 2005, 4 roky týkat ročníku 2006. Tedy do „A“ mužstva mužů by mělo být doplněno během 5 let na 19 hráčů (počítáno od ročníku 2002) což již nyní probíhá.

Zpět k 3.-4. kolo starších žáků. V obou sobotních zápasech SKS předváděla poměrně slušné halové pojetí hry. V zápase proti Liticím kluci zúročili svoji převahu gólově. Ve druhém zápase proti Presidentu se kluci v zakončení více trápili, nicméně nutno podotknout že mužstvo Presidenta vyznává silovější pojetí hokeje a je dobře organizované. Proto je třeba pochválit kluky za koncentrovaný výkon.

SK SLAVIA PRAHA – LITICE „B“ 9:1 (6:1)

Góly: Plachý 3x, Mušinský 2x, Macek 2x, Šmíd, Kindl

SK SLAVIA PRAHA – PRESIDENT 3:2(1:0)

Góly: Mušinský 2x, Plachý
Sestava:
Pšenička/G, Haken, Jelínek, Šplíchal, Kindl, Plachý, Mušinský/C, Šmíd, Macek, 
Omluveni:
Tichončik-nemoc, Jarolím – nemoc, Dvořáček – rekonvalescence, Dobeš – zranění, Remiš – rekonvalescence

Děkuji také panu Ing. Petrovi Jelínkovi za pořízení fotografií.

Nutno zmínit také, že se po delší nemoci přišel podívat (konečně) na své mužstvo Ondra Dvořáček.

Děkuji také Petrovi Kožichovi, že za mě byl na střídačce, neboť jsem měl povinnosti u „A“ mužů.

Přejeme Vám do nového roku vše nejlepší. 

S pozdravem

Ludvík, Kožich, Stránský

 

Start a Conversation