U15, 7.-8. kolo, závěr základní části

7.-8. kolo základní části

Závěr základní části soutěže starších žáků se uskutečnil dne 6.10.2018 na domácím hřišti v Edenu (pořadatel však byla TJ Litice Plzeň). Kluci nastoupili proti soupeři z Presidenta a Litic „B“. Ano, sice se vyhrálo a soupeři byli převyšováni, nicméně je nutné uvést, že  kluci mají problém udržet zápasovou koncentraci. Tedy v druhý poločasech obou zápasů pak přichází přílišná individuální hra jednotlivců na úkor hokejovosti celého družstva.  Děkuji Fandovi Stránskému při mé absenci, za koučování na lavičce a panu Ing. Jelínkovi za pořízení fotografií.

SKS-President 4:1

SKS-Litice 4:0

Sestava:

Větrovský/G, Vitošek, Šplíchal, Jelínek, Haken F., Remiš, Toms/C, Dvořáček, Plachý, Kindl, Haken T., Mušinský, Tichončik, Šmíd, Petschat

Dále bych se chtěl vyjádřit ke skutečnosti, proč  oddíly, které nemají hřiště, opětovně neorganizují žádný turnaj mládeže či dětí. Takto se stalo, že Litice, které v současné době rekonstruují své hřiště a hrají všechny zápasy mimo Plzeň, mají organizátorství na tomto mini turnaji starších žáků. Tedy v sobotu dne 6.10.2018 vznikl pro Litické problém, kdy mají organizovat turnaj v Praze pro kategorie U15 na hřišti SKS. Vzhledem k tomu, že všichny družstva Litic hrají mimo Plzeň,  nemají ani volné kapacity, aby družstvo starších žáků vzalo rozhodčí na celý půlden do Prahy. Navíc, by družstvo Plzně mělo minimálně na 13:45 přijet do Prahy a 19:00 by odjíždělo domů. Tedy Plzeňáci by zbytečně strávili v Praze celý den. Tato kritika nesměřuje vůbec na svaz. Vím, že pan Doležal svojí práci vykoná velmi dobře a jsem rád, že ho máme. Tato kritika směřuje na družstvo Presidenta, které hrálo skupinu spolu s Liticemi a neorganizovalo žádný turnaj a je z Prahy. Litičtí tak byli poměrně v zoufalé situaci, kdy jsem se jim poté snažil pomoci. Děkuji tak rozhodčím panu Škardovi a hráči dorostu Kubovi Kosovi, kteří promptně pomohli s rozhodováním zápasů.

Stručné shrnutí k základní části

Kádr starších žáků je oproti loňskému roku značně mladší. Přechod mezi starší žáky se týkalo 5 hráčů, kdy z toho 3 ještě hrají za U12, nicméně kvůli jejich rozvoji byli již vzati do starší kategorie. Po technické stránce si myslím, že mužstvo má velmi dobrý potenciál. Účast na trénincích je takřka 100%. V tréninkových jednotkách jsou prováděny cvičení dle metodiky H. Weina a doplňovány dalšími herními cvičeními simulující herní situace. Zatím vidím určitý handicap s razancí úderové techniky, nicméně ze zkušenosti toto přijde během následující období vývoje každého hráče (pakliže jsou na to dělány herní cvičení a kladen důraz trenéra – vše má však svůj přirozený vývoj). Již jsem se výše zmínil o nekoncentrovanosti během zápasu, toto má své příčiny, kdy jeden z faktorů je celkový věk mužstva, jsem však přesvědčen, že během zimy a jara dojde k zlepšení. Problém v herním rozvoji však máme v nemožnosti při tréninkové jednotce absolvovat herní cvičení se dvěma gólmany, neboť nám jeden z brankářů v loni vypadl. To má tak příčinu, v nedůrazu, nepřesnosti či špatném vyhodnocení herní útočné fáze. Nicméně chce to čas a práci, práci, práci.

Během zimy opětovně ponecháme tréninky na hřišti SKS s doplněním haly.

S pozdravem

Ludvík

 

 

Start a Conversation