U15 – jarní dohrání soutěže – konečně

Po více jak 7 měsících se kluci si kluci konečně zahráli zápasy. Na programu byl jednak přípravný zápas se silným soupeřem Plzeň – Litice, tak soutěžní utkání na půdě Rakovníka. Ač se zjevně projevila herní pauza,  můžeme být s progresem našich hráčů potěšeni. Během vynucené přestávky jsme poctivě trénovali v souladu s regulemi (individuální tréninky na hřišti s hokejkou, individuální plány, když to bylo možné tak společné běhání, či hokejové tréninky, či on line formu tréninků). Po návratu na hřiště jsem pravidelně trénovali 3 x týdně, tak abychom se co možná nejdříve posunuli ve výkonnosti. Účast na trénincích je 90%,což je potěšující.

Přípravné utkání SKS-Litice Plzeň 2-5 (1-3)

Góly: Plachý, Mušinský

Sestava:

Lauš/G, Gerold, Kožich Š., Grebenjuk M., Dobeš, Dvořáček, Šmíd, Stoklas, Toms F., Kindl P., Jarolím, Macek, Plachý, Mušinský/C

Omluveni: Tichončik, Pšenička/G, Šabacký

Příjemný výkon našeho mladého mužstva proti soupeři jenž disponuje v průměru starším mužstvem. Oproti podzimu bylo znát, že kluci na sobě zapracovali a zároveň se projevil fakt, že jsou o 1/2 roku starší než na podzim, což u dětských a mládežnických družstvech je vždy znát. Zatím nás se u nás projevuje tzv. „dětské“ zakončení, tedy nedůraz v soupeřově útočném kruhu a razance nahrávek. Chce to čas. Zároveň je nutné připomenout, že za SKS U15 nastoupil poprvé Fanda Toms, který hlavně ve středu hřiště podával zajímavý výkon. K individuálním výkonům je nutno připomenout výkon Maxe Grebenjuka, nejmladšího hráče v kádru, který ač hrál na tomto postu poprvé, proti v průměru o dva roky starším hráčů, odehrál zápas ve velkém stylu. Výkon Maxe na tomto postu je příslibem do budoucna.

Rakovník- SKS 0-6 (0-2)

Góly: Macek, Plachý, Toms, Stoklas, Jarolím, Dobeš

Sestava:

Lauš/G, Gerold, Kožich Š., Grebenjuk M., Dobeš, Dvořáček, Šmíd/C, Stoklas, Toms F., Kindl P., Jarolím, Macek, Plachý,

Omluveni: Mušinský, Tichončik, Pšenička/G, Šabacký

K zápasu lze říci, že jsme se příliš přizpůsobili hře soupeře. Rakovník se vždy spoléhá na defenzivní pojetí hry, což pro soupeře v dětském a mládežnickém věku  je velmi složité se dostat do hry. S ohledem na sestavu Rakovníka však naše hra měla být více jednodušší a v kruhu soupeře důraznější. Prostě v druhém poločase nefungovala tzv. base line, hot zóna. V tomto zápase se zjevně projevil herní výpadek posledních cca 7 měsíců. Nicméně jsme rádi, že se opět hraje.

Děkujeme všem rodičů za odvoz dětí na zápas.

S pozdravem

Ludvík, Kožich

Start a Conversation