U15 kluci, 4 kola zápasů, konečné pořadí – 4. místo

V neděli 2.2.2020 byla zakončena halová sezóna starších žáků, respektive mladších dorostenců :-), kde se nakonec naši borci umístili až na 4 místě z 12 účastníků.

Dva pohledy. Pakliže bychom to vzali z čistě z hlediska výsledků, je při síle mužstva (po technické, fyzické, herním myšlení) 4. místo neúspěch.  Současné družstvo U15 SKS jako takové mělo vyhrát tuto halovou soutěž, kdy v podstatě jediným konkurentem z pohledu výše uvedených faktorů hry jí mělo být mužstvo TJ Litice – Plzeň. Góly jsem obdržel většinou ze standardních situací – rohů. Je sice pravdou, že se v rozhodujících chvílích odvrátilo od SKS štěstí, ale na druhou stranu, šance máme proměňovat a vyhrávat vyšším rozdílem. K tomu jsou kluci vychováváni a trénováni. Samozřejmě gratulujeme soupeřům, kteří se umístili nad námi.

Druhý pohled, který je pro mě stěžejním, je dlouhodobí rozvoj hráče bez ohledu na krátkodobý cíl, což je např. vítězství v této halové sezóně. Mohli jsme zaznamenat je, že kluci SKS udělali velký výkonnostní vzestup. Na hřišti působili velmi hokejovým dojmem. S kategorií U15 pracuji již 5 let a dovolím si říci, když se ohlédnu zpět, že současné mužstvo bylo minimálně srovnatelné se svými úspěšnými vrstevníky (slávisty) z předchozích let a to hokejovým řešením situací a individuálními výkony. Nicméně mužstvo je dosti mladé zvláště na určitých postech, proto to chce čas a trpělivost.  Z pohledu trenérů je jistě potěšující fakt, že kluci zvyšovali v každém zápase tempo hry, vytvářeli jsme si šance a to nikoli náhodné. Po technické stránce byla snaha vše řešit v rychlosti a v běhu (na což se v tréninku soustřeďujeme) a dále také nelze přehlédnout, že ač kluci patří věkově ke středním mužstvům ve své kategorii, fyzicky byly na tom velmi dobře.  Celkově lze říci, že hru SKS v této věkové kategorii byla zábavná, nicméně zakončení či důraz při bránění je nutné stále pilovat.

Klíčovými hledisky je pro nás výchova jednak hráčů, kteří z dlouhodobého hlediska obstojí v mezinárodní konkurenci a zároveň tito hráči, kteří vedle nároku na výkonnostní úroveň budou mít hokej jako svoji zábavu.

Kádr naší U15 má celkově 15 hráčů. Samozřejmě, že v systému tříletých věkových cyklů v herních kategoriích (U12 – U15) v závěru soutěže, mladší hráči v halové soutěži nemohli dostat takový prostor. Důvodem bylo právě tříletý věkový rozdíl a na tak malém hřišti, jako jsou halové rozměry hřiště, je hokej se staršími hráči příliš rychlý.

Většinu hráčů znám již od první, druhé, či třetí třídy. Nyní se již mohu vyjádřit trochu k jejich charakteru. V neděli se konalo tedy poslední dvojkolo halové části a při ambicích našich hráčů bylo celkové umístění jistě pro ně velkým zklamáním. Nicméně byli jsme však potěšeni tím, že kluci zůstali na vyhlášení, ač skončili na čtvrtém místě a při nastoupení zatleskali ostatním soupeřům. Je to zajímavé zjištění ohledně jejich zdravého charakteru, který předjímá v budoucnu úspěšnou cestu. Následně v pondělí na tréninku, se kromě tří marodů, ukázali všichni hráči a s entuziasmem odtrénovali tréninkovou jednotku. Pakliže kluci vydrží u hokeje až do dospělosti budou sobě a okolí přinášet radost ze hry.

Nejbližší program:

Tréninky – najíždíme na systém pondělí, středa, (pátky pouze hráči Center a SPS).

Ve středu 19.3.2020 se zhodnotíme polovinu sezóny (trénink- hra, následně, fotky, kofolaJ, hodnocení hráčů)

V týdnu 24.2.-28.2.2020 – jarní prázdniny – trénink nebudou.

V březnu 21.-22.3.2020 budeme hrát s HG Norimberk, SCC Jena (sobota, neděle) na domácím hřišti.

2.-3. kolo nadstavby v Hradci Králové

SKS- HC Mnichovice 7:4 (3:1)

Góly: 5 x Mušinský, 1 x Šmíd, 1 x Jelínek

SKS – President 4:4 (3:1)

Góly:  2 x Mušinský, 2 x Plachý

Sestava:

Pšenička/G, Jelínek, Haken, Šplíchal, Dvořáček, Plachý, Mušinský/C, Šmíd

Omluveni:

Macek, Kindl, Tichončik, Dobeš, Valenta, Jarolím

5.-6. kolo nadstavby – hala Chodov

SKS – TJ Litice Plzeň 3:4 (0:2)

Góly: 1 x Mušinský , 1 x Plachý, 1 x Šmíd

SKS- Rakovník 4:4 (2:2)

Góly: 2x Dvořáček, 1 x Mušinský, 1x Šmíd

Sestava:

Pšenička/G, Jelínek, Šplíchal, Dvořáček, Plachý, Mušinský/C, Šmíd, Kindl, Lauš/G (premiéra za U15)

Omluveni:

Macek, Haken, Tichončik, Dobeš, Valenta, Jarolím

Za zmínku jistě stojí umístění našich hráčů v celkové tabulce střelců (z 89) : Marek Mušinský (3. místo,18 gólů), Martin Plachý (7. místo, 13 gólů).

Dále bychom rádi poděkovali paní Lence Šmídové, která nám pomohla při organizování pořadatelství 2.2.2020, kde strávila odpoledne u řídicího stolku časomíry. Dále opětovně děkuji Ing. Petrovi Jelínkovi za fotografie ze zápasů a také je třeba poděkovat Katce Plaché za odvoz kluků tam a zpět do Hradce Králové.

V neposlední řadě děkuji také kolegovi Petrovi Kožichovi za obstarání většiny zápasů z pozice kouče na střídačce.

S pozdravem

Ludvík, Kožich, Stránský

 

 

Start a Conversation