U15 – kluci, hodnocení NESEZÓNY 2019/20 (videa)

Jistě k ukončení sezóny je třeba také její řádné zhodnocení. Zdálo by se, že je to vzhledem ke skutečnosti, kdy na návrh STK kluby byla zrušena tato sezóna důvodu všeobecně známého, zbytečné. Opak je však pravdou. Jelikož naším cílem je postupná výchova hráčů a nikoli výsledkové dostihy, lze vývoj hráčů shrnout také po této Nesezónně.

SKS-U15 – Marek Mušinský, 2019/20
SKS U15, 24.6.2020

V tréninkové skupině U15 – působilo na 15 hráčů. Po uvolnění prvotních restrikcí na jaře došlo k doplnění tréninkové skupiny o další 3 hráče.

SKS – Ondřej Dvořáček, Roman Jarolím

Sezóna započala tradičním herním kempem v Českých Budějovicích. Dle mého názoru podzim byl odehraný na velmi dobré herní úrovni. Nedařilo se nám však více „probudit“ herní lídry mužstva. Tedy aby se tito hráči naučili  (zvláště starší)  vést mužstvo. Toto se paradoxně změnilo až v posledním zápase jara pro HC Mnichovice, kdy jednotlivý hráči převzali zodpovědnost za mužstvo a na základě jejich výkonu se pak mohli zlepšovat i mladší kluci. Přesto lze považovat podzimní část za velmi dobrou, nicméně jak již bylo výše uvedeno, rozdílový hráči na podzim ještě hledali optimální herní sebevědomí.

letní brigáda – úklid

V trénincích se U15 zaměřuje na herní kreativitu, variabilitu, rychlost hry a to vše opřené  o individuální schopnosti. Samozřejmě stále vycházíme a budeme vycházet z metodiky H. Weina. Budu se opakovat, ale pakliže se podaří udržet u hokeje současnou generaci, má SKS velkou naději nejen pro tuzemskou, ale také pro mezinárodní scénu. K článku jsou přiloženy některá videa a z těchto je patrné, jak mladí (velmi 2006,2007,2008) hráči dobře pracují s prostorem, rychlostí…atd.

SKS-U15 soustředění v ČB 2019, srpen

K intenzitě a četnosti tréninkové jednotky. Na konci podzimní sezóny hráči U15 podstoupili testy (beep test, shyb (alternativa člunkový běh), sed-leh, skok z místa, přičemž výsledky byly dle metodiky UK pro daný věk na výborné, či velmi dobré úrovni. Bohužel po nucená přestávce „koroně“ se kluci vrátili v dezolátním stavu a bez vnitřního řádu k povinnostem (ostatně tak jako všude).

Jelikož většina kluků působí také ve střediscích talentované mládeže, mají tak září – říjen 3x týdně trénink, listopad – únor 4 x týdně trénink, březen až červen 3 x týdně trénink.

SKS – U15, Roman Jarolím

Na konci března měla U15 zahájit sezónu mezinárodními přípravnými zápasy NGH Norimberk a SCC JENA, bohužel z důvodů všeobecně známých tento mini turnaj neproběhl. Je to samozřejmě nepříjemné, že kluci neměli mezinárodní srovnání, kdy zvláště tyto zápasy posouvají výkonnostně tyto hráče vpřed. Ještě bych chtěl poděkovat Lukašovi Debalovi (manažerovi A mužstva SKS) za kompletní zajištění tohoto turnaje, nicméně jeho úsilí přišlo vniveč. Tak snad příště.

SKS – U15, Martin Plachý

S halovou sezónu bych ohodnotil stručně. V rámci přípravy jsme se zúčastnili, mezinárodního turnaje SudaCup (Hradec Králové) v listopadu 2019. Samotný průběh měl výkonnostní gradaci, kdy s výkonem, herním tváří jsme byli poměrně spokojeni. Dovolím si říci, že kluci předváděli velmi dobrý hokej. (Všechno chce čas).

SKS U15, hala, 2019-20 liga v Hradci

Po uvolnění opatření koncem dubna se hráči začali pravidelně v plném počtu dostavovat na tréninkové jednotky…nicméně chybějící kondice a sociální izolace jednotlivých hráčů se také projevila na samotné hře. Jak již jsem uváděl, teprve v posledním zápase došlo k optimálnímu výkonu celého mužstva. Jednak starší či výkonnostně silnější začali hrát pro mužstvo a tím se projevila herním dominance celého mužstva (posledních cca 25 min.). Ano s posledním zápasem, herním projevem jsem byl velmi spojený (hráči nás potěšili), neboť určité akce, herní činnosti, založení rozehrávky, výstavba útoku, ukazují, že jdeme správným směrem.

SKS-U15,hala 2020

Tento rok s námi absolvoval v tréninkové skupině také gólman Aleš Větrovský (dorostenec), tomu také patří dík za zkvalitnění přípravy mužstva. Do dorostu (staršího) pak odcházejí ročníky 2004, tedy Martin Jelínek, Martin Plachý, Filip Haken a Matěj Šplíchal. Všem těmto hráčům přejeme mnoho úspěchů v dorostenecké kategorii.

SKS – U15, v Rakovníku, 2019/20

Dále bych také poděkoval Petrovi Kožichovi, že s U15 objel většinu zápasů a Petrovi Černému, který se věnoval gólmanským tréninkům. Stejně tak děkuji Alešovi Větrovskému, který vedle brankářského řemesla ovládá také umění rozhodování jako arbitr.

Martin Jelínek

SKS U15 se opětovně letos zúčastní pravidelného letního soustředění v Českých Budějovicích 17.-21.8.2020. Pak bychom začínali s tréninky již od 24.8.2020 (po, st, pá(centra)).

S pozdravem

Ludvík, Kožich, Stránský

Ještě pár videí ze zápasu SKS-MNichovice 7-2, ze dne 24.6.2020
Andrej Macek – šance (výborná výstavba útoku)
šance Plachý Lukáš, Marek Mušinský
Kuba Lauš
adam Pšenička
Martin Plachý – roh
Péťa Stoklas – šance 🙂
Štěpán Šmíd – šance
Martin Plachý – šance

Následující Dvě videa ukazují výborně vypracované hokejové šance  – na těchto vstřelených gólech je vidět velký potenciál hráčů

výborně vyřešená výstavba útoku, rychlé přechody, obsazení tzv. „hot zone“ a sebevědomé proniknutí do střeleckého kruhu
Učebnicové vyřešení brejkové SITUACE, rychlé vyvEzení MArkem Mušinským – zjednodušení, Lukáš Plachý (2008) balon dostává do plného běhu, jeden dotek – zpracování a druhý dotek je finální NAHRÁVKA bratrovi Martinovi (a to vše v plném sprintu), KTERÝ si v klidu dělá prostor na zakončení a cíleně vsítí. Za 9 sekund do zakončení po zisku balonu v obranné čtvrtině. Velká pochvala

 

Start a Conversation