U15 kluci – jarní zápasy nadstavby (HCH,MNICH,PRES, LIT)

Naši mladíci odehráli během květnového měsíce zbývajících 4 zápasy, kdy nakonec dne 28.5.2022 získali TITUL MISTRA ČR v kategorii U15 (k tomu v jiném článku). Během tohoto květnového sprintu se kluci utkali s HCH, Mnichovicemi a Presidentem a v Liticích. Pouze doma ztratili body v zápase s HCH, ale to především z důvodu neproměňování šancí.

14.5.2022

SK SLAVIA PRAHA – HCH 3:3

Góly: 2 x Mušinský/C, Jarolím

Sestava: Grebenjuk D./G, Remiš, Jarolím, Mušinský/C, Šmíd, Toms, Plachý, Kožich, Grebenjuk M., Stoklas, Gerold

Omluveni: Dobeš, Lauš/G, Macek,  Burda

Zápas se nesl v duchu neproměňování šancí a výborného výkonu gólmana hostí – Papírka. Velkou zajímavostí tohoto zápasu, kdy toto utkání řídil vynikající holandský rozhodčí Coen van Bunge, který v loňském roce rozhodoval olympijské finále v Tokiu. Vedle něho se pak zdokonaloval NÁŠ Aleš Větrovský!

23.5.2022

HC Mnichovice – SK SLAVIA PRAHA  6:2

(11 – na celé hřiště)

Góly: 2 x Mušinský/C, Jarolím, Grebejuk M., Macek, Kindl T.

Sestava: Lauš/G, Remiš, Grebenjuk M., Dobeš, Jarolím, Mušinský/C, Šmíd, Toms, Plachý, Macek, Kožich, Stoklas, Gerold, Kašpar, Kindl T.

Omluveni: Burda, Grebenjuk D./G

V pěkném utkání mužstvo SKS předvedlo na těžké umělé trávě kolektivní a zajímavý výkon s rychlými přechody, který byl potvrzen pěknými brankami. V zápase si odbyli premiéru Tomáš Kindl a Timur Kašpar.

25.5.2022

SK SLAVIA PRAHA – President 12:4

Góly: 5 x Šmíd, 4 x Mušinský, 2 x Toms, 1 x Grebenjuk M.

Sestava: Lauš/G, Remiš, Grebenjuk M., Dobeš, Jarolím, Mušinský/C, Šmíd, Toms, Plachý, Macek, Kožich, Stoklas, Gerold

Omluveni: Burda, Grebenjuk D./G, Kašpar, Kindl T.

Přes únavu hráčů, kteří již měli tu za sebou 3 utkání během 4 dnů a soustředění na hřišti dominovala SKS, kdy se střelecky prosadil vedle tradičních střelců také Štěpán Šmíd se svými 5 góly.

28.5.2022

TJ Litice Plzeň – SK SLAVIA PRAHA  4:6

Góly: 4 x Mušinský, 1 x Dobeš, 1x Šmíd

Sestava: Lauš/G, Remiš, Grebenjuk M., Dobeš, Jarolím, Mušinský/C, Šmíd, Toms, Plachý, Macek, Kožich, Stoklas, Gerold

Omluveni: Burda, Grebenjuk D./G, Kašpar, Kindl T.

V podstatě finálový zápas lze hodnotit v duchu celé sezóny. Slavia převedla rychlý technický a kolektivní hokej, kdy se prosadila v zakončení opora týmu Marek Mušinský. Úvodem první čtvrtině velmi vyhecovaný soupeř proměnil trestný roh a rovněž brejk, nicméně již na konci, respektive na počátku druhé čtvrtiny SKS začala mít zápas po herní stránce pod kontrolou, z čehož pramenili následné šance. Proměňování šancí je zatím problém,který je částečně dán tzv. „dětským“ zakončením. V utkání kluci ukázali psychickou odolnost a po zásluze získali mistrovský titul MISTRA ČR v kategorii U15.

Blíže k hodnocení sezóny  U15 – v pozdějším článku.

Všem rodičům děkujeme za dopravu na zápasy!

S pozdravem

Ludvík, Kožich

Start a Conversation