U15 – kluci-MISTR ČR V HALOVÉM HOKEJI 2021/22! (aneb výjimečná generace)

Včera 29.1.2022 naši starší žáci (mladší dorostenci) došli pro TITUL HALOVÉHO MISTRA ČR v sezóně 2021/22. 

Krátce k shrnutí sezóny:

 1. nadpis je trochu zavádějící – výjimečná generace – ano/ne. Hráči SKS zcela herně zcela přečnívali soupeře, nicméně soupeři nebyli úplně v nejlepším herním rozpoložení v této sezóně.

 1. Tedy suverénní vítězství by se mohlo zdát zavádějící. Nicméně mohu srovnávat hráče tohoto věku od roku 1995 a lze říci, že SKS v současné době má velmi zajímavou generaci, která navazuje na své předchůdce, kteří nyní již hrají za dorce či seniorské mužstvo SKS. Na rozdíl však od svých předchůdců je v této generaci větší množství hráčů s možným mezinárodním potenciálem. Vycházím tak z porovnání jednotlivých ročníků (od listopadu 2015) a jejich práce na trénincích, řešení herní situací, individuální techniky, rychlosti hry a celkového pojetí rychlého a fyzicky náročného hokeje.  To je ten rozdíl – v počtu potenciálních hráčů, kteří mohou v budoucnu býti mezinárodně konkurence schopní (na jaře bude výjezd do zahraničí a mnohé nám to napoví).

 1. Samozřejmě v dětských či mládežnických kategoriích rozhoduje především věk a kvalita nejstarších hráčů, což v letošní sezóně SKS plně splňuje, nicméně i Ti nejmladší splňují výše naznačený potenciál.

 1. Halovému hokeji se v SKS nevěnujeme. Bereme to jako doplněk. Máme v pouze jeden halový trénink, všechny ostatní tréninky se věnujeme venkovnímu hokeji za každého počasí. Z důvodu pandemie, jsme ani nebyli posledních 14 v hale. 

 1. Statistiky:

 • hrálo se jednokolově bez play off na dvě základní skupiny, a to z důvodu pandemie. SKS odehrálo celkem 8 zápasů (3 x v základní skupině)

 • 8 x výhra

 • 102 vstřelenýc branek (cca 14 gólů na zápas)

 • 34 obdržených gólů (cca 4 góly na zápas)

 • 2 x (s Liticemi a Rakovníkem) jsem museli hrát bez golmanů – karantény/kolize

 • Marek Mušinský – nejlepší střelec soutěže – 35 gólů (ještě jeden zápas nehrál); na 4. místě mezi střelci František Toms  – 21 gólů

 • věkový průměr mužstva SKS – 13,92 

Před nějakou dobou se jeden funkcionář v SKS uvedl na valné hromadě klubu, že kategorie kluků nemá výsledky. K tomu chceme říci jediné:
Nehrajeme výsledky, ale pracujeme  na výchově dětí a mládeže, tak aby samotní hráči byli mezinárodně konkurenceschopní, hokej je bavil a SKS  v dospělé složce měl tak potřebné výsledky a byla hegemonem hokeje v ČR a nejsilnější středoevropský klub (k tomu poslednímu je ještě cesta dlouhá – vše je však relativní). 

Pakliže tedy tímto hodnotíme halu kategorie U15/kluci, pak jen malá nevýznamná zmínka k výsledkům U15/kluci v průřezu let:
2015/16 – 6 místo
2016/17 – 3 místo
2017/18 – 1 místo
2018/19 – 1 místo
2019/20 – 4 místo (mužstvo však mělo herně na vítězství)
2020/21 – ročník zrušen – pandemie
2021/22 – 1 místo

Kdo je tedy z kluků MISTREM ČR – HALA- 2021/22:
 1. Matěj Remiš
 2. Roman Jarolím
 3. Marek Mušinský/C
 4. Štěpán Šmíd
 5. Andrej Macek
 6. Jiří Dobeš
 7. Jakub Lauš/G
 8. Miroslav Gerold
 9. Štěpán Kožich
 10. Petr Stoklas
 11. Lukáš Plachý
 12. František Toms
 13. Grebenjuk Max
 14. Grebenjuk Denis/G

Vzkaz pro kluky: dál na sobě pracujete – a plňte individuální tréninky!

Vzkaz pro budoucí realizační týmy – věnujete se poctivě a stále hráčům, vzdělávejte se. Hráči mají právo na kvalitní a pracovité trenéry. 

Touto generací – během 3 let bude zakončen proces základního přebudování seniorského mužstva SKS. Každý hráč je cenný a je nutný apel na všechny, kteří budou navazovat na naší práci – hokej je zábava a zároveň tvrdá práce časově zasahují do soukromého času každého hráče a funkcionáře – pakliže najdete rovnováhu, tak aby především netrpěl hokej – rozvoj hráčů – pak jste na správné cestě.

Děkujeme všem rodičům za podporu a pomoc v této nelehké době s dopravou kluků na zápasy.

Mějte se fajn.

Miroslav Ludvík a Petr Kožich

Start a Conversation