U15 – kluci, MISTŘI ČR – double 2021/22 (venek + hala)

Minulou sobotu (28.5.2022) se kluci v přímém souboji s vrstevníky z Litic – Plzeň stali MISTŘI ČR V POZEMNÍ HOKEJI a k halovému mistrovskému titulu zvítězili v pozemním hokeji kategorie U15 pro rok 20221/22.

Pakliže bychom  stručně zhodnotili letošní sezónu, lze ji směle srovnat s ročníkem 2017/18 (P.Dubina, J. Toms, J. Brzák, A.Vaňko, J. Vitošek, P. Jelínek…atd.), kteří rovněž získali mistrovské DOUBLE. Již před sezónou bylo jasné, že letošní tým SKS U15 bude složen z výrazné generace, což se nakonec potvrdilo v herní a výsledkové dominanci.

V kategorii U15 je konečné umístění jistě zajímavé, ale není nejdůležitější. Mnohem zásadnější informací pro rozvoj hráčů je jakým způsobem se projevovalo mužstvo během zápasů, či tréninkových jednotek, tedy jak na sobě hráči pracovali, jakým způsobem probíhala tvorba útoků, defenzivní činnost, give and go,  komunikace mezi hráči, práce mimo hokej, práce na individuální technice.  K tomu lze uvést, že tato generace – tým je jedním z nejvýraznějším a nejkomplexnějším se kterým jsem mohl jako trenér za 27 let pracovat. Slavii Praha, pakliže nedojde k nějakému kolapsu, dorůstají velmi výrazní hráči a to nejen pro domácí soutěže. Vše bude záležet na tom, jak bude klub tyto hráče rozvíjet a hráči samotní musí pochopit, že na sobě musí neustále pracovat.

Během roku, absolvovali kluci 3 x týdne oficiální klubový trénink, dále do března měli hráči individuální fyzické plány a v neposlední řadě, mnoho z nich je v centrech talentované mládeže, které mají pravidelné tréninky. Po této sezóně SKS oficiálně požádá o zařazení dalších hráčů do těchto center.

Během základní části SKS vsítila 28 gólů a pouze 4 obdržela a v nadstavbě kluci vstřelili 81 a obdrželi 24 gólů (10zápasů). Celkem tedy SKS v této sezóně má na kontě 109 gólů a 28 obdržela. SKS tak má nejlepší rozdíl, nejvyšší počet vstřelených branek a nejnižší počet obdržených.

Kapitán Marek Mušinský za nadstavbovou část nastřílel 45 branek, což ho řadilo mezi nejlepší střelce soutěže. Nutno však podotknout, že SK hraje nejen celoplošný hokej, ale také kolektivní, tedy aktivní podíl na brankách má více hráčů.

Výborné výkony mužstva a jednotlivých hráčů vynesli klukům nominace do SKS dorostu, kde podávají zajímavé výkony. Tedy kluci jsou minimálně 5 x týdně na hřišti, což je rozhodně ku prospěchu pro jejich výkon.

Sestava:

 1. Lauš/G
 2. Grebenjuk D./G
 3. Gerold
 4. Remiš
 5. Grebenjuk M.
 6. Dobeš
 7. Šmíd
 8. Stoklas
 9. Mušinský/C
 10. Toms
 11. Macek
 12. Jarolím
 13. Plachý L.
 14. Kožich
 15. Burda
 16. Kašpar
 17. Kindl

V letošní sezóně tak naši mladíci k titulu z halové sezóny přidali i ten venkovní, co což jim patří dík. Double je o to cennější, že ho získali ryze hokejovým způsobem, tedy nikoli silovým pojetím, ale technickou hrou.

https://www.pozemnihokej.cz/2022/05/30/liga-u15-oba-pohary-putuji-do-edenu/

Děkujeme všem rodičům za pomoc a podporu.

Mějte se fajn

Ludvík, Kožich

Start a Conversation