U18 – Pres,Kbel,Mnich, aneb konec podzimu (stručné ohlédnutí)

Dorci jsou u konce podzimní části, kdy absolvovali zápasy s Presidentem, Sokolem Kbely a Mnichovicemi. Výkony v těchto zápasech byly zajímavé s mírným vzestupným trendem výkonnosti. Po velmi ospalém zářijovém rozjezdu, tato krátká zářijová sezóna, již přinesla poměrně velmi dobrou defenzivu, snahu o rychlé přechody neutrální zóny. Dále pak jsme delší čas hledali optimální složení mužstva, respektive nejvhodnější posty pro jednotlivé hráče, tak aby výkonnost jednotlivců se odrazila do celkového útočného charakteru mužstva. Stále nás trápí proměňování šancí, nicméně důležité je, že si gólové příležitosti vypracováváme. Výsledky jsou druhotné. Důležité je vychovat hráče vhodného pro „A“mužstvo SKS, který zároveň by byl mezinárodně  konkurence schopný.

Bohužel počátkem září mužstvo nebylo dostatečně připravené. Proč? Protože kvůli reprezentačním povinnostem se trenér (Miroslav Ludvík) nemohl dostatečně věnovat jak SK U18, tak SKS „A“. Tedy pakliže byl zaslechnut názor šířený v éteru některými osobami, že trenér SKS(Miroslav Ludvík) upřednostňuje SKS před reprezentaci, pak takovýto názor byl nejen nepravdivý, ale rovněž s cílem poškodit.

Co tedy nyní handicapuje mužstvo dorců? Věková skladba, kdy část hráčů trénuje v týdnu odděleně od  U15 (mladší dorci), přičemž pouze část středečního tréninku se schází obě části mužstva ke společné přípravě. Toto se samozřejmě projevuje v konečné hře.

Vyjma prvního zápasu v podzemní části, kdy jsme nebyli spokojeni s herní kvalitou, lze již u dalších zápasů konstatovat výrazné zlepšení jak v defenzivní tak v ofenzivní činnosti. Samozřejmě dosti nás handicapuje neproměňování šancí, ale je to dáno také velmi mladým mužstvem, respektive útokem. Například zápas v Mnichovicích SKSU18 odehrála s věkovým průměrem 15,4 roku.

Ještě je třeba zmínit práci gólmanů. Na hostování přišel Jakub Papírek, kdy tento velmi talentovaný gólman odvádí velmi dobrou práci, která zase motivuje Jakuba Lauše k zlepšující se tréninkovému úsilí.

President- SK SLAVIA PRAHA 3-2

Góly: Dobeš, Mušinský

Sestava:

Papírek/G, Jelínek M., Haken F., Plachý M/C, Šmíd, Jarolím, Macek, Dobeš, Mušinský, Lauš/G, Kožich Š., Toms F., Grebenjuk M.

Omluveni: Dvořáček – zranění, Gerold – zranění, Remiš – nemoc, Stoklas 

Proměňování šancí, alfa-omega našeho výkonu. Podali jsme poměrně velmi dobrý výkon, chce to však čas a větší důraz v zakončení.

SK SLAVIA PRAHA – Sokol Kbely 7-0

Góly: 3x Mušinský, 2x Plachý M., 1x Šmíd, 1 x Toms

Sestava:

Lauš/G, Jelínek M., Haken F., Plachý M/C, Šmíd, Jarolím, Macek, Dobeš, Mušinský, Remiš, Kožich Š., Toms F., Grebenjuk M.

Omluveni: Dvořáček – zranění, Gerold – zranění, Papírek – volno, Stoklas 

K zápasu lze říci toliko. Proměňování šancí. Na druhou stranu se soupeř snažil a rozhodně mužstvo soupeře má na více než na SKS předvedl.

HC Mnichovice – SK SLAVIA PRAHA 0-2

Góly: Toms, Macek

Sestava:

Papírek/G, Jelínek M., Haken F., Plachý M/C, Šmíd, Macek, Dobeš, Mušinský, Remiš, Kožich Š.,Gerold, Toms F., Grebenjuk M., Lauš/G, Stoklas

Omluveni: Dvořáček – zranění, Jarolím – nemoc

K zápasu: Zápas se odvíjel až do 20 minuty poměrně příznivě pro barvy SKS, kdy samotná hra, nasezení, rychlost hry s ohledem na poměrně těžkou umělku byla ucházející. Ve 20 minutě došlo však ke zranění klíčového hráče naší ofenzivy při střetu s protihráčem a obraz hry se změnil. Bohužel při tak mladém mužstvu nejsme ještě schopni v průběhu hry nahradit klíčové hráče. Během 30 minut se Petrovi Kožichovi podařilo „koňara“ u Marka Mušinského  určitým způsobem zprovoznit (sice kulhal, ale posledních 10 minut částečně odehrál). Návratem Marka Mušinského se jsme opět začali byti nebezpeční, z čehož vyústily dva góly. V tomto zápase podal výborný výkon gólman Jakub Papírek.

Za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Kožich

Mějte se fajn!

Start a Conversation