Úvodní kola starších žákyň U15

Dne 5.9.2020, v rámci oslav 115.výročí našeho klubu, odehrály starší žákyně první soutěžní kolo sezóny 2020/21 s HC Bohemians Praha. Díky velké lačnosti po hokeji se oba týmy sešly ve velkém množství hráček a proto se domluvily a soutěžní zápas si rozdaly na celém hřišti.

Přestože do našeho týmu starších žákyň ve větším množství přešly hráčky z nižší kategorie, které se musí začlenit mezi své starší spoluhráčky, byl zápas odehrán v kvalitním tempu a s povedenými akcemi. První půle byla o oťukávání soupeřek a o zjišťování vlastních schopností. Po pár neproměněných šancích přišla první trefa ze hry. Druhá půle již byla v režii našich hráček. Sice neproměnily žádný z trestných rohů, ale skóre se pomalu navyšovalo na naši stranu. Při závěrečném hvizdu rozhodčího svítilo na tabuli skóre 5:0 pro naše holky.

Jen tak dál !!! Sezóna teprve začíná….

V sobotu 12.8.20 pokračovala druhým kolem soutěž „starších žákyň“ na Zeleném Pruhu s domácí Pragovkou.

Začátek zápasu byl o obvyklém oťukávání soupeřek. Postupem času se naše hráčky probojovávaly blíž a blíž k brance Pragovky a po pár krásných, ale zmařených šancích, vsítily první gól. Jak zápas postupoval měly naše děvčata míček stále více na svých hokejkách. Předváděly mnoho hezkých akcí a z toho plynoucích gólů. Hra byla rychlá a s ubíhajícím časem přesnější a na pohled velmi hezká. Pragovku naše hráčky více méně k ničemu nepustily.

I Pragovka však ukázala, že dokáže být nebezpečná. Při některých jejích akcích se naše
obrana zapotila, ale bylo vidět, že je v dobré formě. Většinou si s těmito závary dokázala poradit a obrátit hru. Jediné co by se dalo našim hráčkám vytknout, je stále neproměněný žádný trestný roh. Kterých za dvě soutěžní kola nebylo málo. Ale pravdou je, že gólů ze hry dokáží naše útočnice trefit dost. Přejeme jim, ať úspěšnost vydrží.

Konečný výsledek 9:1 byl pro naše barvy velmi lichotivý, ale vybojovaný. Pragovka nám
zadarmo nic nedala. Ukázala nám, že při polevení v koncentraci bude pro nás každý soupeř
nebezpečný.

Slávistkám obrovská GRATULACE !!!

MK

Start a Conversation