V Rakovníku úřadoval Plachý s Babickým

Po návratu z poháru Trophy I., jenž se odehrál minulý týden v Lousadě (Portugalsko) bylo na programu první jarní extraligový zápas. Přivítalo nás za slunného počasí městečko ve středních Čechách  – Rakovník.  K zápasu jsem pak poháru byli nuceni z rozlišných důvodů udělat několik změn. Jelikož však SKS dlouhodobě buduje široký kádr, změny v sestavě se do kvality hry nepříliš promítly. Každopádně jsme očekávali po náročném minulém týdnu herní a fyzickou únavu, což se nakonec částečně projevilo. Za zmínku jistě stojí fakt, že po dlouhé absenci ve slavistickém dresu objevil elitní útočník Čenda Zuna. Po dlouhodobém zranění se také na hřišti rozehrává Jakub Griebl, a jsme to velmi rádi. Rovněž jsme museli řešit problémy na krajích obrany, což bylo nakonec vyřešeno, jednak stažením Denise Tomeše do beka a posléze jej nahradil od 20 min. Martin Hoffmannem, který se tak vrátil do dob svého mládí, kdy v obraně hrával (Denis se přesunul do útoku).

Nechválíme hráče za vstřelení gólů, neb hokej je kolektivní hra a na každý gól musím pracovat všech 16 hráčů. Nicméně dnes uděláme výjimku, neboť jsme vsítili 5 gólů (ze 6)  z prostorů a při činnostech, kdy jsme tak nečili (nevsítili) na TROPHY I. Samozřejmě je to dáno kvalitou soupeře, ale přeci jenom je třeba to zdůrazňovat. Pět gólů padlo po individuálních činnostech útočníků, trestních rozích či klasické spolupráci  „give and go“  Babický (2+1), Plachý (3+1). Jan tak dál.

6.4.2024,sobota

Rakovník – SK SLAVIA PRAHA  1:6 (0:3)

Góly: 3x Plachý, 2 x Babický, 1 x Mušinský
Sestava:
Hanus T/G, Hanus M, Jandík, Lehovec, Hoffmann, Dubina/C, Capouch, Brzák, Šmíd, Bodnár, Griebl, Babický, Plachý, Zuna, Tomeš, Mušinský

Stručně k zápasu:

Již od úvodní minuty se nám podařilo, díky střelecké potenci, převzít zápas pod svojí kontrolu. Po náročném minulém týdnu, kdy se kupila u hráčů únava a ve hře bylo mnoho nepřesností, se nám posléze v druhém poločase na konci zápasu přidali další góly.

Závěrem, jsem rádi, že se nám podařil vstup do jarní části sezóny a již tento pátek 12.4.2024 od 20:15 se na domácím hřišti v Edenu střetneme s mužstvem Pragy, na což Vás srdečně zveme!

S pozdravem

Za realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal

Start a Conversation