Vídeň – vydařený přípravný výjezd v dvojzápase s U21/Aut

O minulém víkendu (19.5.-20.5.2024) vyrazilo mužstvo mužů „A“ na přípravu do Rakouska, konkrétně do Vídně, kde na hřišti Arminen Vídeň se ve dvou utkání střetlo s juniorskou reprezentací Rakouska. Jelikož termínová listina soužete extraligy mužů určovala na tento termín mezi dvěma semifinálemi volný víkend bylo zapotřebí uchovat si herní praxi, proto jsme využili této možnosti a vyrazili do Vídně na dvojzápas s mladíky z Rakouska. V tomto termínu bylo velmi složité sehnat soupeře, proto patří velké díky našemu manažerovi Lukáši Derbalovi, který tuto příprava zajistil.

Jak již bylo uvedeno, potřebovali jsme si uchovat herní praxi, kdy zejména mezinárodní hokej je velmi rychlý a důrazný, což se nakonec potvrdilo také ve Vídni. Rakouská reprezentace do 21 let nám poskytla přesně ten herní projev, který jsme potřebovali před nadcházejícími vyvrcholeními F4 v naší extralize. Slavia předvedla v obou zápasech velmi dobrý herní projev, a to zvláště ve druhém zápase. Až na začátek prvního utkání, kdy jsme zaostávali  koncentraci a znovu navyknutí rychlosti a důrazu, můžeme být s herním projevem mužstva relativně spokojeni. Proč relativně?  Je nutné zapracovat na lepší defenzivní činnosti  v obranném kruhu a rovněž jsem postrádali důraz v útočném kruhu soupeře. Jinak soupeř měl ve svém středu několik hráčů, co již nyní hrají německou bundesligu.

V neděli pak ve Vídni oslavil  MARTIN CAPOUCH,  dlouholetá opora SKS, své 29 narozeniny! Gratulujeme, a ať se daří v životě a do dalších let mnoho zdraví!

Napříč realizační týmem jsem se shodli, že dvojzápas vyšel velmi dobře Martinu Lehovcovi, Martinu Plachému a benjamínkovi mužstva  Františkovi Tomsovi.

Sobota 19.5.2024

U21 Rakousko – SK SLAVIA PRAHA 4-2 (3:1)

Góly: Plachý, Mušinský
Neděle 20.5.2024

U21 Rakousko – SK SLAVIA PRAHA 5-5

Góly: 2 x Plachý, Hanus M., Zuna, Vacek

Sestava:

Hanus T./G, Hanus M., Zgraja, Jandík, Jelínek M., Dubina P./C, Capouch, Brzák, Bodnár, Lehovec, Griebl, Plachý, Zuna, Toms F., Vacek, Mušinský

Jako doprovod, vedle štístka mužstva Marečka Derbala,  přijel se na kluky do Vídně se rovněž podívat  – internacionál z Irska – František Svoboda.

S pozdravem

realizační tým

Ludvík, Schilders, Stránský, Derbal, Smolej

Start a Conversation