1. den žen na klubovém poháru, první 3 body doma

Obhájkyně titulu této sezóny jsou právě v Litvě, kde bojují v druhé nejvyšší divizi klubového poháru jménem Club Trophy. V minulém roce slávistky skončily na krásném třetím místě.

Na tomto turnaji se musí obejít bez čtyř silných opor. Adéla Lehovcová alias Bíža si na halovém finále poranila koleno. Nikol Babická, Veronika a její sestra Natálie Nováková se v současnosti nachází v zahraničí, kam odjeli za hokejem. Favoritem na tomto ročníku je klub z Belgie, který v minulém roce sestoupil z nejvyšší divize.

Pátek 21.2.

SK Slavia Praha – Douai HC (FRA) 7:1

V první čtvrtině česká děvčata neproměnila dvě vyložené šance, ale v druhé desetiminutovce se již do toho opřela. Ve 14. minutě skórovala Natálie Hájková a tři minuty na to přidala další gól. Ve třetí čtvrtině děvčata přidala navrch další tři góly. Dva opět z hokejky Natálie Hájkové, jeden vstřelila Michaela Kučerová. Ve 27. minutě se týmu z Francie podařilo skórovat a výsledek po třiceti minutách hry byl 4:1. Celkově tým hrál ofenzivně, ženám vycházely dlouhé přihrávky do kruhu. I v defenzivě se jim dařilo, když skvěle vybíhaly rohy. V poslední desetiminutovce Natálie přidala další gól, stejně tak úspěšnou střelou zakončila svojí akci i Veronika Kučerová. SK Slavia Praha měla za celý zápas celkem 10 trestných rohů, kterých dokázala využít. Konečný stav utkání 7:1.

SK Slavia Praha – Waterloo Ducks HC (BEL) 2:5

Jak jsme psali výše, Belgičanky jsou favoritkami turnaje. V minulém roce sestoupily z nejvyšší divize Evropského klubového poháru. Již v 6. minutě belgická útočnice otevřela skóre gólem ze hry. V druhé desetiminutovce slávistky obdržely další dva góly, v poločase stav utkání 3:0. Dívky se nevzdávaly a bojovaly ze všech sil. V druhé půlce utkání si české dívky vypracovaly několik šancí, bohužel střely zůstaly na betonech belgické brankařky. Ve třetí čtvrtině se Belgičankám podařilo vstřelit další dvě branky – stav zápasu již 5:0. Českým děvčatům se povedlo vybojovat na konci zápasu další dva rohy, které Natálie Hájková úspěšně proměnila. Belgický tým ukázal svojí sílu a vyhrál tento zápas 5:2.

V sobotu 22.2. ženy z SK Slavia Praha hrají poslední zápas základní skupiny s domácím Litevským týmem – Šiauliai Ginstrektė ŠSG. Hraje se od 11:45 českého času. Tento zápas bude rozhodovat, zda ženy SK Slavia Praha postoupí do horního kříže a budou bojovat o medaile.

Online záznamy utkání můžete sledovat zde.

Informace o celkovém turnaji (rozpisy, góly, karty) najdete zde.

Lenka Jeřábková

Start a Conversation