2. den žen na klubovém poháru, den vítězství

Dívkám se druhý den velmi vydařil – však posuďte sami…

Sobota 22.2.

Šiauliai Ginstrektė ŠSG (LTU) – SK Slavia Praha 4:6

Poslední zápas základní skupiny proti Litevkám byl rozhodující. Vítězství by znamenalo postup do tzv. horního kříže a účast v bojích o postupové příčky do nejvyšší divize klubového poháru. Hned v první minutě zápasu Slávistky dostaly gól, v osmé minutě se Magdaleně Šmídové povedlo srovnat na 1:1. Minutu nato Renata Capouchová skórovala a sešívané se dostaly do vedení. Litevkám se povedlo srovnat, stav 2:2. Těsně před koncem první desetiminutovky Natálie Hájková skórovala z rohu, pražský tým vedl 3:2. Druhá desetiminutovka nepřinesla žádný gól. Třetí čtvrtina byla zajímavější, již v 24. minutě Natálie Hájková skórovala hned dvakrát, Slavie vedla 5:2. Litevky posléze přidaly další gól. Dvě minuty před koncem opět skóroval soupeř, stav 4:5, naštěstí minutu před koncem upravila výsledek na 6:4 pro Slavii Michaela Kučerová. Tímto vítězstvím si SK Slavia Praha zajistila postup do horního kříže.

Gaziantep Polisgücü SK (TUR) – SK Slavia Praha 2:3

První zápas skupiny D proti tureckému týmu byl velmi náročný, Slavia předvedla krásný výkon, když obracela z nesympatického stavu 0:2, ale vezměme to postupně. Prvních 20 minut bylo bez branky, slávistky ve třetí čtvrtině bohužel dostaly první gól a musely dotahovat. Turkyně hrály kombinaci zóny a osobní obrany. Slávistky si ale i tak vytvořily řadu šancí, bohužel se projevilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ a inkasovaly druhou branku. Ve 27. minutě děvčata prohrávala 0:2. Minutu nato díky pressingu získala míč Natálie Hájková, přihrála Michaele Kučerové a ta snížila stav na 1:2. V poslední desetiminutovce se hrál velice vyrovnaný hokej, tři a půl minuty před koncem zápasu slávistky začaly hrát vabank – bez brankářky v šesti hráčkách. Takticky se krok vyplatil a holky díky neuvěřitelnému nasazení obrátily skóre na 3:2. 40 sekund před koncem zápasu měly Turkyně ještě velkou šanci v podobě rohu, ale Tereza Mejzlíková předvídala přihrávku a získala balón. Trenérka týmu Karolína Křízenecká k tomuto zápasu dodává: „Jsem na holky velmi pyšná, předvedly neuvěřitelný výkon.“

V neděli ženy čeká poslední zápas proti Švýcarkám. Pokud by vyhrály, budou postupovat do nejvyšší divize klubového poháru. Držíme palce!!

Lenka Jeřábková

Start a Conversation