Extraliga: ženy mají zlato, muži 3 body

Zkrácená forma nejvyšší halové ligy žen zná svého vítěze a tím je Slavia! Soutežní formát byl kvůli olympijské kvalifikaci v Indii zkrácen (každý s každým jednou). V posledním kole základní části narazily slávistky na Rakovník, který porazily 2:1 a bylo jasné, že se dočkáme odvety obou týmů v odpoledním finále. Merxbauerová přiznává, že „první zápas nebyl vůbec jednoduchý. Vůbec nám nevycházely rohy, soupeřky měly perfektní obranu, ale naštěstí se nám i přes to povedlo vyhrát. Věděly jsme, že do druhého zápasu je potřeba vstoupit s koncentrací a vyhrát ho (5:1). To se povedlo a jsme rády, že mistrovský titul zůstává na Slavii.“

Muži vstoupili do extraligy vítězně, když porazili Bolevec 7:3. Večerní duel s Bohemians však především kvůli bídné efektivitě z trestných rohů nezvládli a podlehli 1:3.

„Zápas s Bolevcem byl za mě koncentrovaný a odpracovaný od všech hráčů. Až na výpadek v posledních minutách zápasu to byl za mě dobrý výkon.

Prohra s Bohemkou byla způsobena nevynucenými chybami, které nás stály výhru. Každopádně si myslím, že to byl dobrý týmový výkon a v druhé půlce jsme měli navrch. Jako velmi podstatnou věc vnímám to, že v týmu i přes nepovedený druhý zápas zůstala pozitivní a dobrá chemie… Doufám, že nám to vydrží i po zbytek sezóny a budeme z toho těžit.“ říká k sobotě Plachý.

Start a Conversation