Víkendový report: Jak si vedla naše „áčka“?

Přinášíme vám novou rubriku: víkendový report. Dočkáte se v něm krátkého shrnutí a pohledů hráčů z našich A-týmů žen a mužů.

Ženská Extraliga odstartovala sérií dvou dvojzápasů, z níž slávistky vytěžily čtyři výhry. Na úvod je tak tým trenéra Procházky stoprocentní, a se skórem 20:4 se osamostatnil na čele tabulky.

„Všechny zápasy se nám velmi vydařily, vycházely nám rohy a fungovalo to i v kombinaci. Vyzkoušely jsme si různé herní systémy, které, spolu s dobrými týmovými výkony, přinesly mnoho gólů.“ – okomentovala víkend Natálie Hájková, naše odchovankyně, která venku obléká dres Bundesligového Berliner Hockey-Club.

Perný víkend měl také mužský A-tým, jenž odcestoval na přípravu do Lipska. Slávisté odehráli utkání s pořadatelským ATV Leipzig 1845 (4:4), reprezentací Ukrajiny (2:5) a s TuS Lichterfelde (5:7 a 4:5). ATV Lipsko je účastníkem 2. Bundesligy, TuS Lichterfelde soutěží v 1. Bundeslize. Ukrajina se na halovém Euru v roce 2022 umístila na 4. místě.

Svou mezinárodní premiéru v hale si odbyl devatenáctiletý bek Martin Jelínek, podle kterého byl turnaj „dobrou příležitostí zahrát si skvělý hokej s kvalitními soupeři“. Dále dodává, že „výkony byly relativně koncentrované a více než obstojné, i přesto že se jednalo o první utkání v hale“. Celkově Jelínek hodnotí přípravu jako povedenou.

Start a Conversation