U15 – obrat v Rakovníku

V sobotu 6.5.2017 odehráli další svůj díl  seriálu naši starší žáci, kdy tentokráte byl jím velmi dobrým soupeřem mužstvo Rakovníka. Hrálo se v den, kdy místní oddíl „otevíral“ hřiště s nově položeným povrchem.  Mužstvo SKS, bohužel postihla hráčská absence z důvodu zranění, nemoci či rodinných důvodů. Dlouhodobá výchova dětí a mládeže nám však umožňuje sáhnout pro kvalitní mladé hráče. Z tohoto pohledu se konečně zúročuje dlouholetá práce trenérů dětí a mládeže v SKS.

Kluci se svými vrstevníky odehráli poměrně kvalitní utkání, kde se skóre velmi často měnilo (0:1, 1:1, 1:2,2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5). Mám však za to, že předchozí utkání SKS v Liticích bylo kvalitnější z naší strany, neboť kluci hráli kolektivněji. V našem mužstvu kluci udělali velký výkonnostní vzestup, kdy v některých pasážích hry se snaží hrát individuálně na úkor kolektivního pojetí. To se samozřejmě dáno věkem, kdy hráči objevují svojí vlastní sílu, jsou překvapení svým progresem vůči ostatním protihráčům. Toto je přechodná záležitost. Je však třeba pochválit všechny hráče kteří nastoupili za jejich snahu, zvláště krajní obránci Jan Vitošek a Marco Vladimír Gross mě svým kolektivní hrou podloženou individuální kvalitou potěšili. V útoku  nastoupili naši mladší žáci Martin Plachý a  Ondřej Dvořáček a jejich výkon a řešení některých útočných akcí dávají velkou naději do budoucna. Oba mají ve starších žácích ještě před sebou tři roky.

Za zmínku stojí neproměněná penalta, kdy Honzovi Brzákovi brankář zneškodnil. A dále střelecká forma Patrika Dubiny, který  3 x skóroval.

Souboj s Rakovníkem byl bojem o druhé místo, kdy naši kluci si věřili až do konce, a proto obrátili v posledních minutách stav z 4:3 na 4:5.

Děkuji panu Vitoškovi a Kotrčovi za dopravu kluků na zápas  do Rakovníka.

Videa ze zápasu bohužel nevyšla.

HC Rakovník 1972 – SKS 4:5 (2:2) Góly: 3 x Dubina, 1 x Dvořáček, 1 x Vaňko

Sestava:

Kos/G, Urbanec Vojtěch, Vitošek, Marco Vladimír Gross, Brzák, Dubina Patrik, Vaňko, Plachý Martin, Dvořáček

Omluveni:

Haken Tomáš, Jelínek Petr, Jelínek Martin, Šplíchal, Toms

S pozdravem

Ludvík

Start a Conversation